Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

05. februára 2013

Najlepšiu pôrodnicu na Slovensku má nemocnica v TrenčíneNajlepšie hodnotenou pôrodnicou za rok 2012 na Slovensku je zariadenie vo Fakultnej nemocnici Trenčín. Vyplýva to zo záverov hodnotení druhého ročníka projektu Sprievodca pôrodnicami, ...Zdieľať
porodnica babatko dieta BRATISLAVA 5. februára (WEBNOVINY) - Najlepšie hodnotenou pôrodnicou za rok 2012 na Slovensku je zariadenie vo Fakultnej nemocnici Trenčín.


Vyplýva to zo záverov hodnotení druhého ročníka projektu Sprievodca pôrodnicami, ktoré predstavili na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave.

Pôrodnica, ktorej prednostom a primárom je Peter Kaščák, získala celkový počet 78,8 bodov, čím s výrazným náskokom porazila v poradí druhú pôrodnicu Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci, ktorá dostala 69,3 bodu.

Na treťom mieste v celkovom hodnotení skončila pôrodnica Univerzitnej nemocnice Bratislava na Antolskej ulici so ziskom 68,6 bodu.

Výsledné bodové hodnotenie je priemerom troch častí. Prvou bolo expertné hodnotenie kvality zdravotnej starostlivosti, druhou hodnotenie služieb poskytovaných pôrodnicou a treťou hodnotenie spokojnosti mamičiek. Trenčianska pôrodnica zvíťazila v expertnom hodnotení, kde na druhej priečke skončila Univerzitná nemocnica Bratislava na Antolskej ulici a na trojke pôrodnica vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Lučenec.

V hodnotení služieb poskytovaných pôrodnicou triumfovalo bratislavské Sanatórium Koch pred druhým Trenčínom a treťou pôrodnicou v Galante. V hodnotení spokojnosti mamičiek sa na čelo prebojovala nemocnica v Starej Ľubovni, na druhom mieste skončila Nemocnica s poliklinikou Dunajská Streda a na bronzovej priečke Nemocnica s poliklinikou Partizánske.


Hodnotenie slovenských pôrodníc za rok 2012:

Celkové hodnotenie:
1. FN Trenčín
2. KNsP Čadca
3. UN Bratislava Antolská

Expertné hodnotenie kvality zdravotnej starostlivosti:
1. FN Trenčín
2. UN Bratislava Antolská
3. VNsP Lučenec

Hodnotenie služieb poskytovaných pôrodnicou:
1. Sanatórium Koch
2. FN Trenčín
3. NsP Galanta

Hodnotenie spokojnosti mamičiek:
1. ĽN Stará Ľubovňa
2. NsP Dunajská Streda
3. NsP Partizánske

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva sa borí so snehom, napadlo ho najviac za 100 rokov
<< predchádzajúci článok
Nové Ovce.sk poučia deti o bezpečnosti na webe

Najlepšiu pôrodnicu na Slovensku má nemocnica v Trenčíne - diskusné fórum čitateľov

to nemyslíte vážne.5.2. 19:58:22
najlepšia...11.3. 22:21:22