Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. júla 2007

Najlepšou bankou za rok 2007 podľa Euromoney Tatra bankaPrestížny britský magazín Euromoney vyhlásil za najlepšiu banku na Slovensku za rok 2007 Tatra banku. Tá získala toto ocenenie už desiatykrát. Prvé získala v roku 1995 a naposledy ju magazín ocenil ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) - Prestížny britský magazín Euromoney vyhlásil za najlepšiu banku na Slovensku za rok 2007 Tatra banku. Tá získala toto ocenenie už desiatykrát. Prvé získala v roku 1995 a naposledy ju magazín ocenil v roku 2003. Euromoney súčasne za najlepšiu banku v strednej a východnej Európe za rok 2007 vyhlásil aj materskú banku Tatra banky, teda Raiffeisen Zentralbank Österreich. Informovala o tom hovorkyňa Tatra banky Terézia Copláková.

Tatra banka v minulosti od magazínu Euromoney získala aj titul najlepšej banky v oblasti financovania nehnuteľností, a to za rok 2006, v rokoch 2001 a 2002 to bolo zase ocenenie najlepšia banka v poskytovaní úverov. Magazín Euromoney každoročne vyhlasuje ceny Award for Excellence v rôznych kategóriách. Kritériami výberu sú najdôležitejšie finančné ukazovatele, trhové podiely, ziskovosť, efektivita, inovácie a pod. Víťazov vyberú editori Euromoney a odborníci v danej oblasti. Euromoney takto hodnotí najvýznamnejšie finančné inštitúcie vo viac ako 100 krajinách už 15 rokov.

Majoritným akcionárom Tatra banky je Raiffeisen International Bank - Holding AG s podielom na hlasovacích právach vo výške 72,4 %, Tatra Holding drží 14,1 % akcií, zvyšok vlastnia menšinoví akcionári. V minulom roku dosiahla Tatra banka čistý zisk 2,784 mld. Sk a medziročne ho zvýšila o 15 %. Celková bilančná suma predstavovala na konci minulého roka 208,82 mld. Sk, pričom na konci roka 2005 to bolo 184,34 mld. Sk.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EP chce prehodnotiť prístupové kritériá do eurozóny
<< predchádzajúci článok
Do Kosova odchádza prvá organická jednotka z Levíc

Najlepšou bankou za rok 2007 podľa Euromoney Tatra banka - diskusné fórum čitateľov