24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2015

11. mája 2015

Najproduktívnejším Slovákom je podľa štatistík Libor Hudáček

Slovenský hokejista Marián Gáborík (druhý zľava) sa teší po strelení vyrovnávajúceho gólu na 2:2 počas zápasu základnej B-skupiny Slovensko - Rusko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 10. mája 2015. Vpravo Libor ...

Slovenský hokejista Marián Gáborík (druhý zľava) sa teší po strelení vyrovnávajúceho gólu na 2:2 počas zápasu základnej B-skupiny Slovensko - Rusko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 10. mája 2015. Vpravo Libor Hudáček, druhý sprava Tomáš Surový. Vľavo sa prizerá Rus Vladimir Tarasenko. Foto: TASR - Michal Svítok

Ostrava 11. mája (TASR) - Libor Hudáček je po šiestich odohratých zápasoch najproduktívnejším slovenským hokejistom na MS. V Ostrave nazbieral päť bodov, všetky za asistencie. Najlepšími slovenskými strelcami na šampionáte sú Marián Gáborík a Andrej Meszároš, obaja dali zhodne po tri góly.

Július Hudáček 1 62:06 3 29 90,62 2,90

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, počet trestných minút a striel, brankári: počet odchytaných zápasov, minút, inkasovaných gólov, počet úspešných zásahov, percentuálna úspešnosť zásahov a priemer inkasovaných gólov na zápas/