Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. novembra 2011

Najrýchlejší rast používateľov internetu bol na UkrajinePočet užívateľov internetu v regióne strednej a východnej Európy v roku 2011 stúpol medziročne približne o 16 miliónov. Menšie európske krajiny pritom zaznamenali vyššiu mieru ...Zdieľať
pocitac BRATISLAVA 4. november (WEBNOVINY) - Počet užívateľov internetu v regióne strednej a východnej Európy v roku 2011 stúpol medziročne približne o 16 miliónov.


Menšie európske krajiny pritom zaznamenali vyššiu mieru rozšírenia internetu než väčšie. Lídrom regiónu sa stalo Estónsko, kde 80 % populácie využíva internet aspoň raz za mesiac. Tieto výsledky priniesla štúdia gemiusAudience, ktorú spoločnosť Gemius pravidelne vykonáva na európskych trhoch.

Podľa výskumu je najväčším internetovým trhom v regióne strednej a východnej Európy Rusko. Internetová populácia tu presahuje 50 mil. užívateľov a len za posledný rok sa ich počet zvýšil o viac než 10 miliónov. Ďalšie miesta obsadilo Poľsko s takmer 19 mil. užívateľov internetu, Rumunsko (približne 9 mil.) a ČR (takmer 6 miliónov).

Najrýchlejší rast zo sledovaných štátov zaznamenal v poslednom roku ukrajinský internetový trh, a to i napriek tomu, že patrí k najmladším trhom regiónu. Od júna 2010 do júna 2011 sa počet ukrajinských užívateľov internetu zvýšil o 44 %. Ďalšie trhy rástli omnoho pomalšie, napríklad v Rusku zaznamenali oproti Ukrajine v rovnakom období iba dvojtretinový rast.

Spoločnosť Gemius je medzinárodná agentúra pre prieskum internetu. Vykonaná štúdia bola zameraná na sledovanie správania, sociodemografických ukazovateľov a spotrebiteľských zvyklostí užívateľov internetu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenskí študenti môžu získať stáž v Indii
<< predchádzajúci článok
Obrazom: Do Mekky prúdia milióny moslimov