31. mája 2012

Najväčšie šance mali proti Holanďanom Bakoš a Švento

Marek Bakoš mal najväčšiu príležitosť zo slovenských futbalových reprezentantov v stredajšom medzištátnom prípravnom zápase proti Holanďanom (0:2). Kanonier českej Plzne šiel v ...

futbal BRATISLAVA 31. mája (WEBNOVINY) - Marek Bakoš mal najväčšiu príležitosť zo slovenských futbalových reprezentantov v stredajšom medzištátnom prípravnom zápase proti Holanďanom (0:2).

Kanonier českej Plzne šiel v závere prvého polčasu sám na brankára Maartena Stekelenburga, ale svoju príležitosť nepremenil, keď krížnou strelou po trávniku poslal loptu vedľa bránky.

"Mal som v závere prvého polčasu veľkú šancu. Išiel som sám na brankára, chcel som to trafiť po zemi na kríž, tam to brankári nemajú radi, ale nepodarilo sa mi to. V posledných troch zápasoch mi to tam akosi nepadalo. Dobre, že je koniec sezóny," povedal najlepší legionár v uplynulej sezóne Gambrinus ligy.

Práve 29-ročného rodáka z Novej Bane označil tréner Stanislav Griga za najlepšieho slovenského hráča duelu na rotterdamskom štadióne De Kuip. Bakoš vyhrával vzdušné súboje s obrancami súpera, vybojoval na hrote množstvo lôpt a snažil sa utvárať pozície pre hráčov v druhom slede.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Holandsko

Skóre zápasu v Rotterdame otvoril už v 7. min vlastným gólom stopér Kornel Saláta, v druhom polčase pridal gólovú poistku ofenzívny univezál Tottenhamu Hotspur Rafael van der Vaart. Slováci teda prehrali aj v druhom vzájomnom meraní síl s Holanďanmi, prvýkrát nestačili na "oranjes" v osemfinále majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike (1:2).

Bakoš: Zápas sa pre nás nezačal dobre

"Ja by som bol rád najlepší hráč, keby sme si z Holandska odnášali dobrý výsledok. Takto ma to príliš neteší, zostane mi taký zármutok z tej prehry," neskrýval sklamanie z negatívneho rezultátu autor 16 gólov v uplynulom ročníku najvyššej českej súťaže a ponúkol aj svoje hodnotenie stretnutia, ktoré sledovalo na štadióne vyše 50-tisíc divákov.

"Zápas sa pre nás nezačal dobre. Nepriali sme si takýto vstup. Oni si utvorili takú pološancu, z ktorej nám dali gól, ťažko sa nám potom vracalo do zápasu. Myslím si, že sme potom ten prvý polčas odohrali solídne, aj keď Holanďania boli jasne lepší v držaní lopty. Mali sme tam nejaké šance. Chýbalo nám trošku umenia, možno trošku šťastia. V druhom polčase sme už neboli nebezpeční."

Obranca slovenskej futbalovej reprezentácie Dušan Švento si myslí, že stredajší medzištátny prípravný zápas s Holanďanmi mohli zverenci trénerského tandemu Stanislav Griga, Miroslav Hipp zvládnuť aj lepšie.

"Dal sa s nimi uhrať aj lepší výsledok. Dali sme si nešťastný vlastný gól a tým sme im dosť pomohli. Potom sme tam mali nejaké príležitosti. Je dobre, že sme sa do nich dostávali. Škoda však, že sme ich nepremenili a nedali sme žiadny gól. Futbal sa hrá práve na góly.

Dúfam, že do budúcnosti sa to zlepší. V týchto prípravných zápasoch nešlo o nič, lepšie povedané išlo o prestíž, ale nehrali sme o žiaden postup. Verím, že v kvalifikácii to napravíme," povedal zástupcom médií ľavonohý univerzál rakúskeho klubu Red Bull Salzburg Švento.

Šancu mal aj Švento

Bývalý hráč Ružomberka Slavie Praha mal sám možnosť prekonať holandského gólmana Maartena Stekelenburga. Jeho strieľaný center z ľavej strany narobil veľké problémy brankárovi AS Rím, ktorý ho len s námahou vytlačil nad brvno na rohový kop.

Švento nastúpil na ľavom kraji defenzívnej formácie a na starosti mal Arjena Robbena.

Bol to práve šikovný krídelník Bayernu Mníchov, ktorý skóroval v jedinom predchádzajúcom vzájomnom dueli proti Slovensku. Na majstrovstvách sveta 2010 v Juhoafrickej republike svojou obávanou ľavačkou prekonal Jána Muchu ml. a podieľal sa na víťazstve 2:1.

V stredajšom meraní síl na rotterdamskom štadióne De Kuip sa však nedostal do výraznejšej príležitosti, a to najmä zásluhou spoľahlivého Šventa.

"Určite nie je ľahké brániť Robbena. On je veľmi rýchly. Myslím si, že v tomto zápase síce dvakrát tade prešiel, ale nedostal sa do zakončenia či do nejakej vážnejšej šance," zhodnotil držiteľ rakúskeho double v uplynulej sezóne za zisk ligového primátu i triumfu v národnom pohári.