Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

13. januára 2012

Najviac sa predpisujú lieky na vysoký krvný tlakNajviac liekov sa na Slovensku ľuďom predpisuje pre srdcovo-cievne problémy, jednoznačne vedú lieky na vysoký krvný tlak. Vyplýva to z rebríčka 25 najpredpisovanejších liekov za tretí štvrťrok ...Zdieľať
tlak BRATISLAVA 13. januára (WEBNOVINY) - Najviac liekov sa na Slovensku ľuďom predpisuje pre srdcovo-cievne problémy, jednoznačne vedú lieky na vysoký krvný tlak. Vyplýva to z rebríčka 25 najpredpisovanejších liekov za tretí štvrťrok minulého roka, ktorý zverejnilo Národné centrum zdravotníckych informácií. V porovnaní s prvým štvrťrokom 2011 pritom klesol počet predpísaných liekov o približne 16 %.


Na prvom mieste sa v rebríčku za tretí kvartál uplynulého roku umiestnil liek predpisovaný ako protizápalové liečivo a proti zrážaniu krvi práve spolu s tabletkami na vysoký krvný tlak. Nasleduje liek na žily a po ňom analgetikum. Bežné ochorenia, ako sú rôzne prechladnutia či virózy, si podľa Národného centra zdravotníckych informácií liečia Slováci voľnopredajnými liekmi.

Národné centrum zdravotníckych informácií je štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva SR. Zabezpečuje úlohy v oblasti informatizácie a elektronizácie zdravotníctva, či zberu, spracovania a poskytovania zdravotníckych štatistických údajov a poskytovania knižnično-informačných služieb. Taktiež je prevádzkovateľom národných zdravotných registrov a národných administratívnych registrov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Telo francúzskeho novinára priviezli zo Sýrie do vlasti
<< predchádzajúci článok
Ďalšie sankcie voči Iránu by sa rovnali snahe o zmenu režimu

Najviac sa predpisujú lieky na vysoký krvný tlak - diskusné fórum čitateľov