Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. februára 2024

Najvyšší kontrolný úrad spustil kontrolu financovania fondov ministerstva kultúryNajvyšší kontrolný úrad spustil v januári kontrolu zameranú na systém financovania fondov Ministerstva ...Zdieľať
nku 676x451 7.2.2024 (SITA.sk) - Najvyšší kontrolný úrad spustil v januári kontrolu zameranú na systém financovania fondov Ministerstva kultúry SR, ako sú Audiovizuálny fond, Fond na podporu umenia a Fond na podporu kultúry národnostných menšín.


Ako informovala hovorkyňa NKÚ Daniela Bolech Dobáková, ide o plánovanú kontrolu na rok 2024, pri ktorej vychádzajú z rizikových analýz odborníkov a aj z prijatých podnetov.

„Kontrolóri preverujú hospodárenie s finančnými prostriedkami fondov a systém poskytovania prostriedkov na podporu kultúry, umenia a kreatívneho priemyslu. Kontrolované obdobie predstavujú roky 2021 až 2023 a súvisiace obdobie," uviedla hovorkyňa. Doplnila, že výsledky kontroly zverejní úrad po jej ukončení.


Zdroj: SITA.sk - Najvyšší kontrolný úrad spustil kontrolu financovania fondov ministerstva kultúry © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentský kandidát Korčok sa stretol s predsedom KDH Majerským i ďalšími členmi hnutia
<< predchádzajúci článok
Únia poskytla Ukrajine diaľkovo ovládaný odmínovací systém MV-10, odovzdal im ho Borrell