Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2022

Najvyšší súd vo februári prejedná odvolanie muža, ktorý dostal 20 rokov za pokus o vraždu expriateľkyNajvyšší súd SR vytýčil na 22. februára verejné zasadnutie, na ktorom prejedná odvolanie neprávoplatne odsúdeného Mareka Š. Tomu Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici na jeseň ...Zdieľať
mg_1264up 676x447 24.1.2022 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd SR vytýčil na 22. februára verejné zasadnutie, na ktorom prejedná odvolanie neprávoplatne odsúdeného Mareka Š.


Tomu Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici na jeseň minulého roku uložil trest 20 rokov väzenia. Uznal ho totiž za vinného z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu pokusu.

Podľa orgánov činných v trestnom konaní Marek Š. nezvládol rozchod s priateľkou Zuzanou a naplánoval jej vraždu. Žene podľa obžaloby strelil plynovou pištoľou do tváre a bil ju teleskopickým obuškom. Na stretnutie s ňou si zároveň priniesol aj plastové vrece na odpratanie tela. Zuzane sa však nakoniec podarilo ujsť.

Obžalovaný pred súdom vyhlásil, že útok na ženu si nepamätá, lebo „doňho vtedy vstúpil diabol". Súčasťou neprávoplatného rozsudku bol aj zákaz stretávať sa s poškodenou.


Zdroj: Webnoviny.sk - Najvyšší súd vo februári prejedná odvolanie muža, ktorý dostal 20 rokov za pokus o vraždu expriateľky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nočný klub v Kamerune zachvátil požiar, o život prišlo 17 ľudí a ďalší sú zranení
<< predchádzajúci článok
Vo Francúzsku začali platiť prísnejšie opatrenia pre nezaočkovaných