Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. mája 2018

NAKA zadržala Michala V., je obvinený z daňového podvoduIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 16. mája (TASR) – Michala V., ktorý čelí obvineniu z daňového podvodu, zadržala v stredu Národná kriminálna agentúra (NAKA). Dôvodom zadržania bolo obava, že by pôsobil na svedkov v danej trestnej veci. Obvinenie zo spáchania trestného činu skrátenia dane a poistného bolo voči nemu vznesené ešte v utorok (15.5.).


"Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov, ktoré dnes prebiehajú, a to výsluch svedkov a obvinenej osoby, vyšetrovateľ Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru rozhodne, či aj naďalej trvajú dôvody väzby alebo tieto už po vykonaní procesných úkonov odpadli a obvinená osoba bude prepustená zo zadržania," uviedol pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl. Trestné stíhanie sa začalo ešte vlani v auguste.

Michal V. je známy tým, že v minulosti hovoril o korupcii štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej. Korupčná kauza sa podľa neho mala týkať ešte obdobia, keď Jankovská pôsobila ako sudkyňa Okresného súdu v Trenčíne. Michal V. neskôr svoje tvrdenia odvolal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerstvo kultúry predloží do augusta novelu Autorského zákona
<< predchádzajúci článok
SaS: Poľovníci prichádzajú o revíry podozrivým prístupom inštitúcií

NAKA zadržala Michala V., je obvinený z daňového podvodu - diskusné fórum čitateľov