![]()  | 
        
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
| 
              Utorok  4.11.2025 
         | 
        Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky | 
| 
              Meniny má Karol 
         | 
        Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino | 
| 
              | 
        
             | 
        
              | 
        
                 | 
        
             | 
    
| 
			 | 
Ilustračná snímka.  Foto: TASR/Michal Svítok Podľa najnovšieho prieskumu Českého štatistického úradu kľúčový ukazovateľ ďalšieho vývoja ekonomiky - index ekonomického sentimentu - v septembri vzrástol na 14,6 bodu z augustových 14,1 bodu. Hodnota indexu je najvyššia od januára tohto roka, keď sa vyšplhal na 14,7 bodu.
Index spotrebiteľskej dôvery v Česku sa pritom v septembri zvýšil na osemmesačné maximum 6,8 bodu z 5,5 bodu v auguste. Prieskum odhalil, že českí spotrebitelia sa o niečo menej obávajú zhoršenia situácie v ekonomike v nasledujúcich 12 mesiacoch. A ich obavy z vývoja osobnej finančnej situácie sa oproti augustu takmer nezmenili.
Aj index podnikateľskej dôvery v Česku v septembri vzrástol na 16,5 bodu zo 16,3 bodu v predchádzajúcom mesiaci a je najvyšší od januára, keď tiež dosiahol 16,5 bodu.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
