Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. februára 2010

Nálet NATO neprežilo sedem policajtovNálet Severoatlantickej aliancie v severoafganskej provincii Kunduz vo štvrtok pripravil o život sedem ...Zdieľať
Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO)Anders Fogh Rasmussen

Foto: SITA/AP
KUNDUZ 18. februára (WEBNOVINY/AFP) - Nálet Severoatlantickej aliancie v severoafganskej provincii Kunduz vo štvrtok pripravil o život sedem príslušníkov afganskej polície a ďalší dvaja pri ňom utrpeli zranenia. Informovali o tom tamojšie oficiálne zdroje. Nemenovaný hovorca Medzinárodných síl pre podporu bezpečnosti (ISAF) pod velením NATO tlačovej agentúre AFP potvrdil, že v nepokojnej oblasti zaznamenali "incident", v súčasnosti však "stále zisťujú, čo sa stalo".

Ako uviedol pre AFP hovorca afganského ministerstva vnútra Zemarái Bašaraj, hliadka afganskej armády, polície a NATO v okrese Imám Sáhib sa okolo 14:30 miestneho času (11:00 SEČ) stala terčom útoku Talibanu. Aliancia reagovala leteckým útokom, pri ktorom však "boli omylom bombardované afganské sily". Výsledkom je podľa neho sedem mŕtvych a dvaja zranení policajti. Prijatie mŕtvych a zranených potvrdil riaditeľ hlavnej nemocnice v Kunduze Núr al-Hak Hakímí. O incidente boli informovaní aj predstavitelia miestnej vlády, ktorí však nevedeli povedať, či sú obeťami náletu policajti.

Medzinárodné sily a afganská armáda medzitým na juhu krajiny pokračujú v rozsiahlej ofenzíve proti povstalcom Talibanu, ktorí podľa veliteľov používajú civilistov ako živé štíty. Časté civilné obete bojov sú pritom citlivou záležitosťou, keďže bežní obyvatelia zvyknú pripisovať zodpovednosť zahraničným vojskám. Posledný takýto prípad sa stal v pondelok, keď raketa NATO zabila najmenej deväť civilistov.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Nigeri prebieha vojenský puč
<< predchádzajúci článok
Nemôžem kontrolovať každú kotolňu, tvrdí Fico

Nálet NATO neprežilo sedem policajtov - diskusné fórum čitateľov