Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. decembra 2012

Namiesto kúpy zvoľte adopciu, vyzýva ľudí Sloboda zvieratAk chce niekto venovať pod stromček psa, mal by predtým zvážiť všetky možnosti a rozhodnúť sa namiesto kúpy radšej adoptovať zvieratko z útulku. Pre agentúru SITA to uviedla Silvia ...Zdieľať
pes and macka BRATISLAVA 11. decembra (WEBNOVINY) - Ak chce niekto venovať pod stromček psa, mal by predtým zvážiť všetky možnosti a rozhodnúť sa namiesto kúpy radšej adoptovať zvieratko z útulku.


Pre agentúru SITA to uviedla Silvia Čaňová z organizácie Sloboda zvierat. Adoptovať si zvieratko možno v útulku organizácie na bratislavských Poliankach, otvorený je denne od 11:00 do 18:00.

Adopcia šteniatka, ktoré je zaočkované, odčervené a začipované stojí 34 eur. Kastrovaného psa, ktorý taktiež prešiel odčervením, vakcináciou a čipovaním, možno adoptovať za 65 eur. Rovnako kastrovanú sučku možno adoptovať za 70 eur a nekastrovaného psa alebo sučku za 40 eur.

"Aby človek zistil, či si so psom pasujú, možno ho prísť párkrát pred adopciou vyvenčiť," priblížila Čaňová. Psíkov možno prísť venčiť denne.

V útulku Slobody zvierat si môžu záujemcovia adoptovať taktiež mača alebo dospelú mačku. Zaočkované a odčervené mačiatko možno adoptovať za 15 eur, dospelú mačku za 35 eur.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Francúzsko zvažuje odobratie občianstva za neplatenie daní
<< predchádzajúci článok
Bulhari sa postavili proti Macedónsku, do únie ich nepustia