Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

29. marca 2020

Naomi Osaková je sklamaná z odloženia olympiády v Tokiu, bola adeptkou na medailuDvojnásobná grandslamová šampiónka Japonka Naomi Osaková je sklamaná, že v jej rodnej krajine sa v lete 2020 neuskutočnia olympijské hry. Dôvodom je pandémia koronavírusu, ktorá zasiahla celý svet a ...Zdieľať
france_tennis_french_open_26296 4c02ca8f28264a30bf7e35b6580356c2 676x451 29.3.2020  - Dvojnásobná grandslamová šampiónka Japonka Naomi Osaková je sklamaná, že v jej rodnej krajine sa v lete 2020 neuskutočnia olympijské hry. Dôvodom je pandémia koronavírusu, ktorá zasiahla celý svet a výrazne ovplyvnila aj športové dianie na celej planéte.


Jedným dychom však vyjadrila podporu odkladu hier na rok 2021. V sobotu na sociálnych sieťach napísala, že potrebovala "pár dní na to, aby dokázala sformulovať svoje myšlienky".

Viac o téme: Koronavírus


Medzinárodný olympijský výbor (MOV) potvrdil preloženie OH v utorok. "Šport nás všetkých opäť zjednotí. Bude tu pre nás, ale teraz nie je ten čas," napísala tiež Osaková.

Prihovorila sa tiež obyvateľom Japonska: "Zostaňte silní, vydržte a v ten správny okamih ukážte svetu, aká krásna je naša vlasť."

Dvadsaťdvaročná Naomi Osaková mala byť v lete 2020 jednou z najsledovanejších domácich športovcov počas OH, bola totiž adeptkou na zisk medaily v ženskej tenisovej dvojhre.

V septembri 2018 ovládla newyorský US Open a v januári 2019 aj Australian Open v Melbourne. Stala sa prvou ázijskou tenistkou na poste svetovej jednotky rebríčka WTA.


Zdroj: Webnoviny.sk - Naomi Osaková je sklamaná z odloženia olympiády v Tokiu, bola adeptkou na medailu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tour de France bez divákov? Hviezdny cyklista Alaphilippe si to radšej nechce ani predstaviť
<< predchádzajúci článok
Bývalý ukrajinský futbalový snajper Andrij Ševčenko prirovnal súčasnú situáciu k Černobyľu

Naomi Osaková je sklamaná z odloženia olympiády v Tokiu, bola adeptkou na medailu - diskusné fórum čitateľov