Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

20. júna 2011

Nápady študentov pre rozvoj a rast regiónov12 nápadov pre rozvoj a rast regiónov, 12 reálnych projektov, ktoré študenti základných a stredných škôl zapojení v programe Podnikanie v cestovnom ruchu vymysleli, zrealizovali a s ktorými budú bojovať ...Zdieľať
jasr logo BRATISLAVA 20. júna (WBN/PR) - 12 nápadov pre rozvoj a rast regiónov, 12 reálnych projektov, ktoré študenti základných a stredných škôl zapojení v programe Podnikanie v cestovnom ruchu vymysleli, zrealizovali a s ktorými budú bojovať o prvenstvo


v celoslovenskom finále súťaže jednotlivcov „Môj projekt pre región“, ktoré sa uskutoční

21. júna 2011 sa na Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja v Banskej Bystrici
v čase 11.00 – 15.30 hod.

Môj projekt pre región je finále jednotlivcov, postavené na individuálnej prezentácii projektu, ktorý žiak navrhol a zrealizoval sám, prípadne so svojím tímom v škole. Do celoslovenského finále postúpilo z regionálnych kôl 12 študentov so zaujímavými projektmi.

Porota zložená z odborníkov v oblasti cestovného ruchu bude hodnotiť študentov a ich súťažné prezentácie v dvoch kategóriách:

Kategória Môj projekt pre región, v ktorej sa bude hodnotiť originálnosť konkrétneho nápadu a produktu, hlavne dosiaľ nepoznaných zaujímavostí, ich využitie v prezentácii regiónu, a tiež samotná forma prezentácie

Kategória Najlepší regionálny produkt CR, kde sa bude hodnotiť reálnosť a využiteľnosť produktu v regióne, využitie domácich zdrojov, komplexnosť produktu (prepojenie viacerých regionálnych subjektov CR), spolupráca s existujúcimi subjektmi CR, marketing a systém informácií o produkte.

„Je to vynikajúca príležitosť ukázať kreatívne nápady študentov, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani profesionáli z oblasti cestovného ruchu“, dodáva minuloročný člen odbornej poroty.

Informácie o programe Podnikanie v cestovnom ruchu

Vzdelávací program Podnikanie v cestovnom ruchu, ktorý na Slovensku ponúka nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko, n.o. je určený pre 8. a 9. ročník základných a 1. – 3. ročník stredných škôl ako voliteľný, či nepovinný vyučovací predmet. Vzdelávací program predstavuje mladým ľuďom oblasť cestovného ruchu ako zdroj možných pracovných príležitostí, zapája mladých do života regiónu, učí ich pozrieť sa na región očami návštevníka a hľadať možnosti riešenia pre rozvoj podnikania a služieb v cestovnom ruchu v konkrétnej lokalite.
V školskom roku 2010/2011 sa program realizuje v 112 triedach a 58 školách na celom Slovensku.

O ORGANIZÁTOROVI
Junior Achievement Slovensko, n.o., je stabilná profesionálna vzdelávacia nezisková organizácia, ktorá 19 rokov realizuje na Slovensku podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávacie programy pre mladých ľudí. Programy sú realizované metódou zážitkového učenia, podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie, učia etickému rozhodovaniu, orientujú študentov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. Programy mladých ľudí motivujú ako byť podnikateľmi, ako si zlepšiť svoje zručnosti pre zamestnateľnosť a zvýšiť finančnú gramotnosť. V školskom roku 2010/2011 je do programov a projektov JASR zapojených asi 16 000 študentov.
Junior Achievement Slovensko je licenčným partnerom Junior Achievement Worldwide a Junior Achievement – Young Enterprise Europe. Viac informácií o organizácii JASR nájdete na webovej stránke www.jasr.sk

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Objem záruk SR v eurovale sa má zvýšiť na 7,72 mld. eur
<< predchádzajúci článok
Nacistický zločinec zomrel v rakúskom starobinci

Nápady študentov pre rozvoj a rast regiónov - diskusné fórum čitateľov