Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. apríla 2018

Napriek zákazu vodiči jazdili v chránenej krajinnej oblastiNapriek zákazu viacerí jazdili v chránenej krajinnej oblasti.Zdieľať
Napriek zákazu viacerí jazdili v chránenej krajinnej oblasti. Foto: TASR - Vladimír Miček
Trnava 16. apríla (TASR) - Policajti sa počas víkendu zamerali v Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Malé Karpaty na ochranu životného prostredia. TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Trnave Martina Kredatusová.


Počas víkendu kontrolovali v rámci služobného obvodu Okresného riaditeľstva PZ v Trnave dodržiavanie zákona o ochrane prírody a krajiny a zákona o lesoch. "Na akcii sa zúčastnilo 16 policajtov, traja pracovníci Lesov SR a traja zamestnanci Štátnej ochrany prírody SR, ktorí odhalili za podpory vrtuľníka Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR celkovo desať trestných činov porušovania ochrany rastlín a živočíchov," uviedla hovorkyňa.

Napriek umiestneným tabuliam označujúcim CHKO Malé Karpaty a chránené vtáčie územie, ako aj dopravnému značeniu zakazujúcemu vjazd všetkých motorových vozidiel sa siedmi vodiči áut a traja motocyklisti na krosových motocykloch neoprávnene pohybovali po lesných cestách.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie z prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov. "V prípade obvinenia a preukázania viny je možné za takýto skutok uložiť trest odňatia slobody až na jeden rok," doplnila Kredatusová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V prvom štvrťroku vybral štát na mýte 50,41 milióna eur
<< predchádzajúci článok
Už viac ako polovica Slovákov investovala do rekonštrukcie bytov

Napriek zákazu vodiči jazdili v chránenej krajinnej oblasti - diskusné fórum čitateľov