Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

10. novembra 2018

Národný park Slovenský raj má nový návštevný poriadok, zmeny sa dotkli najmä turistických trásNárodný park Slovenský raj má schválený nový návštevný poriadok, ktorý určuje pravidlá správania sa návštevníkov v parku a definuje priestory, kde a ako možno rozvíjať aktivity turizmu. ...Zdieľať
tomasovsky vyhlad 676x507 BRATISLAVA 10. novembra  – Národný park Slovenský raj má schválený nový návštevný poriadok, ktorý určuje pravidlá správania sa návštevníkov v parku a definuje priestory, kde a ako možno rozvíjať aktivity turizmu. Starý návštevný poriadok platil jedenásť rokov, zmeniť sa ho rozhodli aj v súvislosti s novou zonáciou Slovenského raja.

 

 

Nové lokality pre skalolezcov a lyžiarov


Najdôležitejšími zmenami, ktoré nový návštevný poriadok prináša, sú trasy pre jazdu na koni, nové cyklotrasy, nové lokality pre skalolezenie a ľadolezenie, zjednodušený postup pri povoľovaní verejných podujatí, nové pravidlá pre návštevu Ferraty HZS Kyseľ a splavovanie Prielomu Hornádu.

Predtým mohli skalolezci liezť len na Tomášovský výhľad, teraz pribudli ďalšie tri lokality – Letanovský mlyn, Hrdlo Hornádu a Stratenská píla. Lyžovať sa môže v šiestich areáloch, a to Mlynky – Biele Vody, Dedinky, Dobšinská Maša, Vernár, Hrabušice – Zelená hora a Dolka.

 

 

Šesť cyklotrás a chodníky na jazdu na koni


V Slovenskom raji pribudlo šesť nových cyklotrás aj chodníky na rekreačnú jazdu na koni. Lezenie po ľadopádoch je dovolené len v období od 1. decembra do 15. marca na miestach Suchá Belá, Sokolia dolina, Kláštorská roklina, Letanovský mlyn, Zejmarská roklina a Piecky – Veľký vodopád.

Novinkou je tiež možnosť splavovať Hornád, no len v jeho hornom toku. Stanovanie a táborenie je dovolené v areáloch kempingov Podlesok, Čingov a Dedinky.


Zdroj: Webnoviny.sk - Národný park Slovenský raj má nový návštevný poriadok, zmeny sa dotkli najmä turistických trás © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri výbere zimných pneumatík si netreba všímať iba ich cenu
<< predchádzajúci článok
Začal sa víkend spomienok na koniec prvej svetovej vojny

Národný park Slovenský raj má nový návštevný poriadok, zmeny sa dotkli najmä turistických trás - diskusné fórum čitateľov