Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. októbra 2006

Naša prítomnosť v Iraku je podľa Kašického vyhadzovaním peňazíPrítomnosť slovenskej ženijnej jednotky v Iraku je vyhadzovaním peňazí daňových poplatníkov a hazardovaním so životmi vojakov, povedal v diskusnej relácii televízie TA3 V politike minister ...Zdieľať

BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) - Prítomnosť slovenskej ženijnej jednotky v Iraku je vyhadzovaním peňazí daňových poplatníkov a hazardovaním so životmi vojakov, povedal v diskusnej relácii televízie TA3 V politike minister obrany František Kašický. Zdôraznil v nej, že vláda po svojom nástupe začala okamžite konať, aby vojakov z Iraku stiahla v najbližšom možnom termíne. Skonštatoval, že vzhľadom k bezpečnostnej situácii v Iraku naši ženisti nemohli napĺňať mandát, na ktorý boli vyslaní. Po februári 2007 by malo v Iraku zostať 11 vojakov, ktorí budú v prípade záujmu irackej strany realizovať výcvik domácich ozbrojených síl.

Podľa Kašického zvažuje vláda aj podobu našej vojenskej misie v Afganistane. Severoatlantická aliancia (NATO) nám totiž adresovala požiadavku, aby sa slovenskí vojaci presunuli do oblasti Kandaháru v južnej časti krajiny. Kašický upozornil, že ide o najnebezpečnejšiu oblasť Afganistanu, pričom bezpečnostné hľadisko je pre vládu prvoradé. Podľa exministra obrany Juraja Lišku (SDKÚ-DS) by mala vláda požiadavke NATO vyhovieť. Slovensko ako člen NATO sa podľa neho nemôže zbavovať zodpovednosti a prenášať ju na partnerov, ktorí už majú v nebezpečných oblastiach svoje jednotky.

Vianočný dôchodok by mali seniori dostať aj v roku 2007. Napriek tomu, že budúcoročný štátny rozpočet takýto príspevok nespomína, vyplatenie vianočného dôchodku garantuje podľa ministerky práce, sociálnych vecí a rodiny Viery Tomanovej (Smer-SD) prísľub premiéra. Ambíciou vlády je podľa Tomanovej upraviť sociálny systém tak, aby postavenie dôchodcov nemusela riešiť jednorazovými príspevkami. Poslanec Július Brocka (KDH) nepovažuje vianočný dôchodok za spravodlivé riešenie, pretože naň nemajú nárok predčasní dôchodcovia. Ak však vláda na takýto krok našla peniaze, KDH zrejme nebude hlasovať proti. "Býva zvykom, že aj opozícia návrhy takéhoto charakteru podporí," poznamenal.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarský prezident vyzval národ na zjednotenie
<< predchádzajúci článok
Pri kontrole vo Vrakuni policajt postrelil muža

Naša prítomnosť v Iraku je podľa Kašického vyhadzovaním peňazí - diskusné fórum čitateľov