Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. mája 2012

Návrh na zrušenie imunity stiahne SaS v utorokSaS zatiaľ z rokovania parlamentu nestiahla svoj návrh na zrušenie trestnoprávnej imunity, urobí to v utorok, keď táto novela príde na rad. Poslanec za SaS Jozef Kollár však zároveň ...Zdieľať
sas BRATISLAVA 14. mája (WEBNOVINY) - SaS zatiaľ z rokovania parlamentu nestiahla svoj návrh na zrušenie trestnoprávnej imunity, urobí to v utorok, keď táto novela príde na rad.


Poslanec za SaS Jozef Kollár však zároveň zdôraznil, že ak proces zrušenia imunity nebude úspešne napredovať, strana je pripravená návrh do parlamentu opäť predložiť tak, aby sa o ňom diskutovalo ešte na júnovej schôdzi.

Liberáli sa chcú aktívne zúčastňovať na činnosti pracovnej skupiny na zrušenie imunity, ktorá vznikla na popud predsedu parlamentu Pavla Pašku a ktorá opäť zasadne v utorok.

"Budeme pozorne striehnuť, ako sa to vyvíja. Ak sa objaví snaha opäť to zamiesť pod koberec, organizovať okrúhle stoly a podobne, sme pripravení náš návrh predložiť opätovne."

SaS svoj návrh na zrušenie imunity do parlamentu predložila 17. mája bez konzultácie s vládnym Smerom-SD či opozičnými stranami. Smer-SD podporu návrhu odmietol, čo znamená, že v prípade odmietnutia by zrušenie trestnoprávnej imunity nemohlo byť predložené ďalšieho pol roka.

Paška však vytvoril zmienenú pracovnú skupinu z členov všetkých parlamentných strán, ktorá má pripraviť konsenzuálny návrh tak, aby bola táto výsada poslancov zrušená či oklieštená ku koncu augusta alebo začiatku septembra, teda na 20. výročie prijatia slovenskej ústavy.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Grécko je v šachu, prezident navrhuje vládu technokratov
<< predchádzajúci článok
Polícia začal trestné stíhanie pre brutálnu vraždu v Snine

Návrh na zrušenie imunity stiahne SaS v utorok - diskusné fórum čitateľov