Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. septembra 2023

Návrh Poľska na zavedenie kontrol na slovenských hraniciach zatiaľ nie je oficiálnyMedializovaný návrh poľského predsedu vlády Mateusza Morawieckeho na kontrolu vozidiel vstupujúcich na územie Poľska zo Slovenska v súčasnosti nie je oficiálnym ...Zdieľať
gettyimages 1221601846 676x451 26.9.2023 (SITA.sk) - Medializovaný návrh poľského predsedu vlády Mateusza Morawieckeho na kontrolu vozidiel vstupujúcich na územie Poľska zo Slovenska v súčasnosti nie je oficiálnym rozhodnutím. V stanovisku to zdôraznilo slovenské ministerstvo vnútra.

Preprava migrantov


Podľa medializovaných informácií má ísť o kontrolu vozidiel podozrivých z prepravy migrantov a opatrenia majú byť zamerané na prevádzačov.

Rezort vnútra v tejto súvislosti uviedol, že jeho zástupcovia sú v úzkom kontakte s poľskou stranou. Tá avizovala, že prípadné prijaté opatrenia vopred prekonzultuje so Slovenskom.

Verejný poriadok a bezpečnosť


Rezort vnútra v tejto súvislosti zdôraznil, že pri prijímaní opatrení sa drží výhradne expertných rozhodnutí tak, aby bol zabezpečený verejný poriadok a bezpečnosť občanov SR a súčasne dodržiavané aj všetky medzinárodné záväzky.

„SR dlhodobo vykonáva hliadkovú činnosť v bezprostrednom pohraničí s Maďarskom, ale tiež spoločné hliadky na území Maďarska, či sa podieľa na ochrane vonkajšej hranice schengenu na maďarsko-srbskej hranici a hranici so Severným Macedónskom. Na území Slovenska sú okrem policajtov v súčasnosti nasadení aj vojaci ozbrojených síl," doplnilo ministerstvo vnútra.


Zdroj: SITA.sk - Návrh Poľska na zavedenie kontrol na slovenských hraniciach zatiaľ nie je oficiálny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Szijjártó podľa Naďa na pokyn Moskvy zasahuje do slovenskej predvolebnej situácie a Smer slúži ako trójsky kôň Putina (video)
<< predchádzajúci článok
TIPOS prichádza s aplikáciou, ktorá zjednoduší stávkovanie