Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. januára 2020

Návrh zákona o brexite schválila už aj Snemovňa lordov, ešte ho musí odobriť aj kráľovná


Tagy: Brexit

Snemovňa lordov, horná komora britského parlamentu, v stredu schválila návrh zákona o vystúpení Veľkej Británie z Európskej únie (EÚ). Stalo sa tak po tom, čo dolná komora parlamentu odmietla jej návrhy na ...Zdieľať
alzbeta 676x507 23.1.2020 (Webnoviny.sk) - Snemovňa lordov, horná komora britského parlamentu, v stredu schválila návrh zákona o vystúpení Veľkej Británie z Európskej únie (EÚ). Stalo sa tak po tom, čo dolná komora parlamentu odmietla jej návrhy na zmeny v legislatíve. Zákon musí ešte schváliť kráľovná Alžbeta II., čo by sa mohlo stať už vo štvrtok.


Pozmeňovacie návrhy Snemovne lordov sa týkali napríklad presídľovania detských migrantov bez sprievodu v Británii, posilnenia práv občanov EÚ v krajine či ochrany práv britských súdov.

"Miestami sa zdalo, že nikdy neprekročíme cieľovú čiaru brexitu, ale urobili sme to," vyjadril sa premiér Boris Johnson po schválení návrhu. Spojené kráľovstvo by malo EÚ opustiť 31. januára. Predtým musí dohodu o brexite schváliť Európsky parlament. Ten by mal v tejto veci rokovať na budúci týždeň.

Po 31. januári začne plynúť jedenásťmesačné prechodné obdobie, počas ktorého sa krajina ešte bude riadiť únijnými pravidlami. Počas tohto obdobia bude Londýn s EÚ rokovať o ich budúcich vzťahoch v oblasti obchodu, bezpečnosti a iných. Británia sa stane vôbec prvou krajinou, ktorá ukončí členstvo v bloku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Návrh zákona o brexite schválila už aj Snemovňa lordov, ešte ho musí odobriť aj kráľovná © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Brexit
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Call centrum vybavilo státisíce dopytov
<< predchádzajúci článok
Techsummit Events® smeruje za hranice hlavného mesta. Ich prvou tohtoročnou konferenciou bude košický Cleantechsummit, kde spolu s odborníkmi rozprúdia debaty týkajúce sa najväčších energetických výziev súčasnej spoločnosti

Návrh zákona o brexite schválila už aj Snemovňa lordov, ešte ho musí odobriť aj kráľovná - diskusné fórum čitateľov