Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. januára 2024

Navrhované zmeny v obstarávaní budú čoskoro známe, podmienky sa majú zjednodušiťNávrh nového zákona o verejnom obstarávaní bude predstavený v najbližších dňoch. Vláda chce verejné obstarávanie uľahčiť tak, ako je to v okolitých krajinách. Návrh nového zákonaZdieľať
img_6616 676x451 3.1.2024 (SITA.sk) - Návrh nového zákona o verejnom obstarávaní bude predstavený v najbližších dňoch. Vláda chce verejné obstarávanie uľahčiť tak, ako je to v okolitých krajinách.

Návrh nového zákona


Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) v stredu informovalo, že spoločne s Ministerstvom dopravy SR pripravujú návrh nového zákona, ktorý pre prijímateľov, aj mestá a obce, obstarávanie zjednoduší.

„Zákon zároveň bude riešiť to, aby sa na Slovensku vedeli obstarať aj strategické investície," uviedlo na sociálnej sieti ministerstvo investícií. Aj preto sa minister investícií Richard Raši (Hlas-SD) stretol s ministrom dopravy Jozefom Rážom (nominant Smeru-SD), pričom témou rokovania bolo tiež zjednodušenie verejného obstarávania.

Ministerstvo dopravy zároveň pripravuje návrh nového zákona o mimoriadnych opatreniach pre strategické investície, s čím súvisí aj ich verejné obstarávanie.

Činnosti spojené s prípravou, prerokovaním a schvaľovaním ústavných zákonov, zákonov a iných právnych predpisov pre Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) prejdú z Úradu vlády SR na ministerstvo investícií.

Neúčinná novela kompetenčného zákona


Počíta s tým parlamentom schválená, ale zatiaľ neúčinná novela kompetenčného zákona, ktorú vetovala prezidentka SR Zuzana Čaputová pre množstvo výhrad k iným zmenám v pôsobnosti ministerstiev a úradov.

Pôsobnosť vo verejnom obstarávaní tak na ministerstvo investícií zatiaľ neprešla, napriek tomu nový zákon o v tejto oblasti pripravuje.


Zdroj: SITA.sk - Navrhované zmeny v obstarávaní budú čoskoro známe, podmienky sa majú zjednodušiť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z ruského zajatia sa vrátilo viac ako 200 vojakov a civilistov, ide o najväčšiu výmenu zajatcov od začiatku invázie (foto)
<< predchádzajúci článok
Daňová kauza Andruskóa bude pokračovať v marci, jeho nedoplatok presahuje milión eur