07. decembra 2014

NBA: Golden State vytvorili nový klubový rekord v počte výhier

Basketbalisti Golden State vytvorili v zámorskej NBA nový klubový rekord. V noci na nedeľu triumfovali v Chicagu 112:102 a zaznamenali tak 12. výhru v rade. Veľký podiel mal na tom ...

Draymond Green Foto: TASR/AP
New York 7. decembra (TASR) - Basketbalisti Golden State vytvorili v zámorskej NBA nový klubový rekord. V noci na nedeľu triumfovali v Chicagu 112:102 a zaznamenali tak 12. výhru v rade. Veľký podiel mal na tom Draymond Green, ktorý 31 bodmi vytvoril svoje osobné maximum.

Warriors naposledy prehrali 11. novembra v súboji so San Antoniom. Rekordnou 12-zápasovou sériou tak prekonali predchádzajúci zápis, v období od 29. decembra 1971 do 22. januára 1972 triumfovali 11.-krát za sebou. Golden State si zároveň vylepšili štatistiky, keď v uplynulých 11 dueloch na ihriskách súperov 10-krát zvíťazili a raz prehrali, celkovo majú v lige na konte 17 víťazstiev a dve prehry, za čo im momentálne patrí titul najlepšieho tímu NBA. Radosť po zápase neskrýval najmä kouč hostí Steve Kerr, ktorý vôbec prvýkrát pôsobí vo funkcii trénera. V rozhovore so zámorskými médiami vyhlásil, že je najšťastnejším trénerom v NBA: "Je ľahké ich trénovať, sú nesmierne talentovaní. Nie sú sebeckí a ja som jednoducho šťastný," citovala stránka profiligy Kerra.

V drese Chicaga zaznamenal najviac bodov (24) Jimmy Butler, jeho tím sa však doma naďalej trápi. Zvíťazil len v dvoch z uplynulých siedmich duelov.

Darí sa druhému tímu Západnej konferencie Houstonu, ktorý pred vlastnými fanúšikmi zdolal Phoenix 100:95. Rockets v stretnutí jasne dominovali, v prvej polovici prestrieľali súpera 60:41, Suns sa im najvýraznejšie dokázali priblížiť až v poslednom dejstve, no na triumf to už nestačilo. "V druhej polovici sme ich zdolali, avšak nemôžeme si dovoliť po polčase prehrávať o 20 bodov," vysvetlil tréner Phoenixu Jeff Hornacek. Domáci sa mohli spoľahnúť v čase absencie elitného centra Dwighta Howarda najmä na dvojicu Trevor Ariza a Pat Beverley, autorov 19 bodov.

Zo súboja posledných dvoch tímov Východnej konferencie vyšli lepšie hráči Philadelphie. Na palubovke Detroitu zvíťazili 108:101 pp a zaznamenali len druhý triumf v aktuálnom ročníku. Naopak Pistons predvádzajú nepresvedčivé výkony a už v 11 zápasoch v rade nedokázali nájsť recept na úspech.

Basketbalisti LA Clippers sa doma pustili do New Orleans s odhodlaním a už po úvodnej štvrtine viedli o 16 bodov. Následne však poľavili a hostia do polčasovej prestávky vyrovnali na 54:54, čo domácich poriadne frustrovalo. "V polčase bolo v tíme cítiť hnev. Našťastie v závere sa nám podarilo potvrdiť vedenie a svoju úlohu sme splnili," skonštatoval tréner Doc Rivers po triumfe 120:100 a zároveň siedmom víťazstve v rade.