04. marca 2012

NBA zažila strelecké koncerty, Oklahoma zakopla v Atlante

Dva štyridsaťbodové strelecké koncerty a prehru lídra Západnej konferencie, ako aj celej súťaže ponúkli sobotňajšie zápasy basketbalovej NBA. Oklahoma City Thunder po siedmich ...

josh smith NEW YORK 4. marca (WEBNOVINY) - Dva štyridsaťbodové strelecké koncerty a prehru lídra Západnej konferencie, ako aj celej súťaže ponúkli sobotňajšie zápasy basketbalovej NBA.

Oklahoma City Thunder po siedmich víťazstvách v rade zakopli v Atlante, kde v záverečnej štvrtine dvojicu Kevin Durant, Russell Westbrook prevýšil Josh Smith.

Domáci krídelník strelil 13 z posledných 15 bodov Hawks, doskočil v nej sedem lôpt a triumf 97:90 komentoval slovami: „Všetko je to o psychike. Keď ste vyčerpaní a unavení, musíte sa cez to prehrýzť. Tak to robím ja. Neverím na výhovorky. Chcem byť ten, kto privedie tím k víťazstvám. Podarilo sa mi nájsť slabé miesta v ich obrane a dopraviť loptu do koša.“

Dallas potreboval 40 bodov Dirka Nowitzkého, aby zastavil štvorzápasovú šnúru prehier. Sezónne maximum nemeckého krídelníka ide na účet Utahu, ktorý nenašiel recept na Mavericks už siedmy raz v rade a podľahol 96:102.

„Dnes som mal dobrý rytmus. Streľba ešte nie je ideálna, najmä z mojich silných pozícií, ale nahradil som to agresivitou a spoluhráči ma zásobovali dobrými loptami,“ zhodnotil svoj sedemnásty 40-bodový zápas v kariére Nowitzki. Jazz zaostávali na začiatku štvrtej štvrtiny o 23 bodov a manko nezmazali ani 41 bodmi v tejto časti hry, čo bolo viac, ako nastrieľali v celom prvom polčase.

Ešte viac bodov ako Utah Nowitzkému dovolil Portland ďalšiemu účastníkovi nedávneho Zápasu hviezd Kevinovi Lovemu z Minnesoty. Ten 42 bodmi a 10 doskokmi priviedol Timberwolves k víťazstvu 122:110, k vyrovnanej bilancii (19:19) a k prahu účasti v play-off.

Minnesota sa dostala na 9. miesto Západnej konferencie práve pred Portland. „Nikto nečakal, že budeme takto vysoko. Teraz musíme zabrať ešte viac. Za moje štyri roky v klube je to prvý raz, čo sa tu vyslovuje to slovo na ´p´. Kto vie, čo sa stane, ak budeme ďalej víťaziť?“ hodil rukavicu súperom Love.