Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. decembra 2006

NBS v decembri úrokové sadzby nemeníKľúčové úrokové sadzby v slovenskej ekonomike zostávajú nezmenené aj v poslednom mesiaci tohto roka. Banková rada Národnej banky Slovenska (NBS) totiž v stredu rozhodla o ponechaní sadzieb na ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. decembra (WEBNOVINY) - Kľúčové úrokové sadzby v slovenskej ekonomike zostávajú nezmenené aj v poslednom mesiaci tohto roka. Banková rada Národnej banky Slovenska (NBS) totiž v stredu rozhodla o ponechaní sadzieb na doterajšej úrovni, čo znamená, že limitná úroková sadzba pre dvojtýždňové sterilizačné repotendre zostáva vo výške 4,75 % p.a., jednodňová refinančná reposadzba na 6,25 % p.a. a jednodňová sterilizačná reposadzba zostane naďalej na úrovni 3,25 % p.a. Informoval o tom hovorca centrálnej banky Igor Barát.

Centrálna banka menila základné úrokové sadzby v ekonomike zatiaľ štyrikrát v tomto roku. Od začiatku roka totiž Banková rada NBS odhlasovala zvýšenie sadzieb zhodne o 50 bázických bodov vo februári a neskôr v máji, a následne v júli, kedy rozhodla o zvýšení úrokových sadzieb pre dvojtýždňové sterilizačné repotendre o 50 bázických bodov a pre jednodňové refinančné obchody o 100 bodov. Sadzby pre jednodňové sterilizačné obchody ostali v júli nezmenené. Zatiaľ posledné zvýšenie úrokových sadzieb, zhodne o 25 bázických bodov, odhlasovala banková rada v septembri.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novú dvojsedačkovú lanovku odovzdajú až v januári
<< predchádzajúci článok
Hoci Japonci nie sú kresťania, Vianoce oslavujú