Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. februára 2009

NDS vyhlásila súťaže na úpravu pruhov D1 Bratislava - TrnavaNárodná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s. vyhlásila dve verejné súťaže na úpravu odbočovacích a pripájacích pruhov na vybraných odpočívadlách a križovatkách diaľničných úsekov D1 ...Zdieľať
BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) - Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s. vyhlásila dve verejné súťaže na úpravu odbočovacích a pripájacích pruhov na vybraných odpočívadlách a križovatkách diaľničných úsekov D1 Bratislava - Senec a Senec - Trnava. Predpokladaná cena stavebných prác na prvom z oboch úsekov predstavuje 1,2 mil. € a na druhom 1,4 mil. € bez dane z pridanej hodnoty. Úprava odbočovacích a pripájacích pruhov má byť vykonaná od 15. mája do 31. októbra tohto roka. Súčasťou zákazky sú búracie práce, úprava povrchového odvodnenia, ako aj vybudovanie asfaltovej vozovky a jej napojenie na jestvujúcu asfaltovú vozovku diaľnice aj úprava mostného objektu. NDS o tom informovala vo Vestníku verejného obstarávania.


Uchádzači majú požiadať o súťažné podklady do 17. februára, lehota na predkladanie ponúk a otváranie obálok s ponukami je 10. marca tohto roku. Pri vyhodnocovaní ponúk rozhoduje najnižšia cena. Záujemcovia mali v rokoch 2004 až 2008 vykonať práce pri stavbe diaľnic a rýchlostných ciest v celkovom objeme nad 50 mil. Sk (1,660 mil. €) bez dane a pri stavbe alebo opravách mostných objektov za viac ako 10 mil. Sk (331,94 tis. €) bez dane.

NDS vznikla 1. februára 2005 na základe zákona o Národnej diaľničnej spoločnosti. Jej 100-percentným vlastníkom je štát, v mene ktorého koná Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR. Spoločnosť eviduje základné imanie 2,99 mld. €. K hlavným činnostiam spoločnosti patrí príprava, realizácia opráv a výstavba diaľnic a rýchlostných ciest na základe vládou schváleného Plánu rozvoja diaľnic a ciest, ako aj ich správa, prevádzka, údržba a opravy.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nefajčiari sú v SR slabo chránení, tvrdí Mikolášik
<< predchádzajúci článok
Ohňostroj v Číne zničil novú dominantu Pekingu