Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

26. októbra 2005

Nechcený Matúško už má nových rodičovMalý Matúško zo žilinského hniezda záchrany už má adoptívnych rodičov.Zdieľať
  Sociálnym pracovníkom z úradu práce sa mu ich podarilo nájsť len tri týždne po tom, ako 21. septembra o pol siedmej večer zúfalá matka zanechala v peknej výbavičke svojho nechceného synčeka.
„Pokojné novorodeniatko z hniezda záchrany priniesla sestrička Buntová,“ spomína vrchná sestra novorodeneckého oddelenia žilinskej nemocnice Amália Krkošová. Chlapček vážil 3 390 gramov a meral 50 centimetrov. Službukonajúci lekár Jiří Jura konštatoval, že dieťatko malo asi 10 dní. Bolo úplne zdravé a utešené. Keďže chlapca v hniezde záchrany našli 21. septembra, dostal dočasné meno Matúš.
Za necelé tri týždne vypravili do života zo žilinského hniezda záchrany dvoch novorodencov. Prvého s dočasným menom Tonko našli 3. septembra a v nemocnici dlho nezostal. Možno aj kvôli publicite sa matkino srdce rozcítilo a prišla si po svojho chlapčeka. Matúšova mamička sa zo zúfalého kroku a rozhodnutia nespamätala.
Sociálni pracovníci promptne určili náhradnú rodinu, hoci je to komplikovaná procedúra. Bežne trvá najmenej šesť týždňov. Z pochopiteľných dôvodov miesto nového domova a mená nových rodičov, ktorí si Matúša osvojili, nechcú zverejňovať. Prezradili len toľko, že adoptívni rodičia sú zo Žilinského kraja a že im Matúša ponúkol úrad na základe poradovníka potenciálnych adoptívnych rodičov. Sociálni pracovníci tiež dodali, že rodina, ktorá Matúška prichýlila,  prejavila o neho veľký záujem. Ešte počas vybavovania adopcie chlapčeka pravidelne navštevovali na novorodeneckom oddelení žilinskej nemocnice.  
Ján Filip

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajti prvýkrát v histórii demonštrovali v uliciach!
<< predchádzajúci článok
Štátny tajomník Stanko rozdával ako zo svojho