Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2019

Nehoda v horách Pakistanu si vyžiadala mnoho mŕtvych i ranenýchDvadsaťdva cestujúcich v nedeľu zahynulo a 15 ďalších utrpelo zranenia v autobuse, ktorému v hornatom teréne na severozápade Pakistanu zlyhali brzdy a prudko narazil do ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Islamabad 22. septembra (TASR) - Dvadsaťdva cestujúcich v nedeľu zahynulo a 15 ďalších utrpelo zranenia v autobuse, ktorému v hornatom teréne na severozápade Pakistanu zlyhali brzdy a prudko narazil do svahu. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na oznámenie pakistanskej polície.


Havária sa stala v okrese Čilas, kadiaľ autobus prechádzal smerujúc z východiskovej stanice v meste Skardu do mesta Rávalpindí.

Záchranné práce v odľahlej horskej oblasti boli pre nedostatok potrebnej techniky sťažené, priblížili policajné zdroje.

Smrteľné dopravné nehody so stovkami obetí ročne sú v Pakistane veľmi bežné, a to v dôsledku bezohľadného jazdenia i zlého stavu ciest. Vodiči veľmi často nedodržujú dopravné a bezpečnostné predpisy.

Napríklad minulý mesiac spadol do rieky autobus, ktorý na horskej ceste - takisto na severozápade Pakistanu - zošiel z vozovky, pričom zahynulo 24 cestujúcich.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NDS hľadá firmu na služby kontroly elektronických diaľničných známok
<< predchádzajúci článok
Srílanský prezident zriadil komisiu, aby vyšetrila veľkonočné útoky

Nehoda v horách Pakistanu si vyžiadala mnoho mŕtvych i ranených - diskusné fórum čitateľov