Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. júna 2012

Nemci vraj predali Izraelu ponorky pre jadrové torpédaNemecký týždenník Der Spiegel vo svojom pondelkovom vydaní informuje o predaji nemeckých ponoriek schopných niesť torpéda s jadrovými hlavicami Izraelu. Periodikum v článku poukazuje na ...Zdieľať
izrael BERLÍN 4. júna (WEBNOVINY) - Nemecký týždenník Der Spiegel vo svojom pondelkovom vydaní informuje o predaji nemeckých ponoriek schopných niesť torpéda s jadrovými hlavicami Izraelu.


Periodikum v článku poukazuje na postoj vlády v Berlíne, ktorá údajne nevie o posilňovaní jadrových kapacít židovského štátu.

Spiegel sa však odvoláva na nemenované diplomatické zdroje, podľa ktorých vláda kancelárky Angely Merkelovej vie o vyzbrojovaní predaných ponoriek izraelskými jadrovými torpédami.

Nemci podľa Spiegelu predali Izraelčanom tri takéto plavidlá, do roku 2017 by to mali byť ďalšie tri.

Nemecko patrí k najbližším izraelským spojencom v Európe v rámci snáh odčiniť masové vyvražďovanie Židov nacistami počas druhej svetovej vojny.

Izrael aktuálne vidí hrozbu pre svoju existenciu v Iráne, ktorý obviňuje zo snáh vyrobiť jadrové zbrane. Židovský štát sa pritom považuje za jedinú jadrovú veľmoc na Blízkom východe, detaily o svojom nukleárnom arzenáli však už desaťročia prísne tají.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Portugalská vláda naleje do bánk viac ako šesť miliárd eur
<< predchádzajúci článok
Zahraničný dlh Slovenska stúpol o dve miliardy dolárov