Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. mája 2012

Nemcom chýba na Slovensku kvalifikovaná pracovná silaNemeckí investori sú spokojní s podmienkami investovania na Slovensku. Uviedol to nemecký veľvyslanec Axel Hartmann na stretnutí s ministrom hospodárstva Tomášom Malatinským. “Veľvyslanec ...Zdieľať
volkswagen BRATISLAVA 7. mája (WEBNOVINY) - Nemeckí investori sú spokojní s podmienkami investovania na Slovensku. Uviedol to nemecký veľvyslanec Axel Hartmann na stretnutí s ministrom hospodárstva Tomášom Malatinským.


“Veľvyslanec Hartmann však poukázal na nedostatok odborných pracovných síl na slovenskom trhu práce,“ uviedlo slovenské ministerstvo hospodárstva.

Minister Malatinský na stretnutí uviedol, že túto otázku bude slovenská vláda čoskoro riešiť.

Nemecká spolková republika sa v roku 1998 stala najdôležitejším obchodným partnerom SR a odvtedy si s výrazným odstupom udržuje svoju vedúcu pozíciu. Nemecko je podľa údajov Národnej banky Slovenska tretím najvýznamnejším zahraničným investorom v SR.

Na Slovensku pôsobí viac ako 450 firiem s nemeckou majetkovou účasťou, ročným obratom 15 mld. eur a 90 tisíc pracovníkmi. Nemecké investície v ostatných rokoch smerovali najmä do oblasti automobilového, elektrotechnického, strojárskeho priemyslu, energetiky a finančného sektora.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Envirofilm 2012 začína už na budúci týždeň
<< predchádzajúci článok
Berlín vyzýva Grécko na pokračovanie reforiem

Nemcom chýba na Slovensku kvalifikovaná pracovná sila - diskusné fórum čitateľov