Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. februára 2013

Nemcov bez práce ubudlo, čísla zaostali za očakávaniamiPočet ľudí bez práce v Nemecku klesol vo februári o niečo menej, než sa očakávalo, avšak miera nezamestnanosti zostala blízko najnižšej úrovne od znovuzjednotenia krajiny. Nemecký ...Zdieľať
nemecko BERLÍN 28. februára (WEBNOVINY) - Počet ľudí bez práce v Nemecku klesol vo februári o niečo menej, než sa očakávalo, avšak miera nezamestnanosti zostala blízko najnižšej úrovne od znovuzjednotenia krajiny.


Nemecký úrad práce vo štvrtok informoval, že počet ľudí bez práce sa v druhom mesiaci tohto roka zmenšil o 3 tis. na 2,917 milióna, zatiaľ čo analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali pokles o 5 tisíc.

Miera nezamestnanosti tak zostala na nezmenenej úrovni po tom, ako januárové údaje boli revidované na 6,9 % z pôvodne uvádzaných 6,8 %.

Neupravený počet nezamestnaných už druhýkrát od marca minulého roka zostal nad úrovňou 3 milióny. "Vyzerá to tak, že nemecký trh práce odoláva slabšiemu ekonomickému vývoju posledných mesiacov a celkovo zostáva silný,“ povedal šéf nemeckého úradu práce Frank-Jürgen Weise.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ženy by museli robiť o 59 dní navyše, aby zarábali ako muži
<< predchádzajúci článok
Rezort zdravotníctva chce pridať záchrankám