Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2019

Nemecká vláda odsudzuje poškodenie asi 50 kópií Koránu v mešiteNemecká vláda v stredu odsúdila incident, pri ktorom neznámi útočníci v mešite na severozápade krajiny poškodili približne 50 kópií islamskej svätej knihy Korán, informuje ...Zdieľať
Na snímke korán. Foto: TASR/AP
Berlín 12. júna (TASR) - Nemecká vláda v stredu odsúdila incident, pri ktorom neznámi útočníci v mešite na severozápade krajiny poškodili približne 50 kópií islamskej svätej knihy Korán, informuje agentúra AP.


Polícia uviedla, že v mešite v meste Brémy jedna alebo dve osoby roztrhali v sobotu desiatky kópií Koránu. Prípadných očitých svedkov vyzvala, aby sa prihlásili.

Podľa združenia miestnych mešít útočníci tiež niektoré vytrhnuté stránky hodili do záchoda.

Steffen Seibert, hovorca nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, v súvislosti s incidentom uviedol: "To je presne ten druh agresie voči pokojnému výkonu náboženstva, ktorú v našej krajine nebudeme tolerovať."

Podľa popredného nemeckého moslimského lídra Aimana Mazyeka, predsedu Ústrednej rady moslimov v Nemecku (ZMD), bolo zmienené konanie neznámych osôb zrejme zamerané na vyvolanie "špirály nenávisti a násilia voči moslimom a ich mešitám".

Príslušné úrady začali v tejto veci vyšetrovanie.

Nemecko, krajina s viac ako 81 miliónmi obyvateľov, má po Francúzsku najvyšší počet moslimského obyvateľstva v západnej Európe - žije tam približne päť miliónov moslimov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O šéfa Metro Bratislava zabojujú dvaja, o šéfa GIB štyria kandidáti
<< predchádzajúci článok
Palestínčania odsúdili rozhodnutie presunúť moldavskú ambasádu

Nemecká vláda odsudzuje poškodenie asi 50 kópií Koránu v mešite - diskusné fórum čitateľov