Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. februára 2023

Nemecko, Dánsko a Holandsko dodajú Ukrajine v nadchádzajúcich mesiacoch najmenej sto starších tankov Leopard 1Nemecko, Dánsko a Holandsko oznámili, že plánujú poskytnúť Ukrajine najmenej 100 renovovaných tankov Leopard 1. Utorkové oznámenie prišlo po tom, ako Nemecko minulý mesiac súhlasilo s tým, že ...Zdieľať
germany_tanks_47153 4383e9d55bb146c59825b34abc7386bb 676x451 7.2.2023 (SITA.sk) - Nemecko, Dánsko a Holandsko oznámili, že plánujú poskytnúť Ukrajine najmenej 100 renovovaných tankov Leopard 1.


Utorkové oznámenie prišlo po tom, ako Nemecko minulý mesiac súhlasilo s tým, že umožní, aby sa Ukrajine dodali modernejšie tanky Leopard 2.

V spoločnom vyhlásení ministri obrany Nemecka, Dánska a Holandska konštatovali, že dodávky starších tankov Leopard 1 sú súčasťou snahy o „podporu Ukrajiny v jej úsilí odolať ruskej agresii".

„Významne to zvýši vojenský potenciál Ukrajiny pre obnovu jej narušenej územnej integrity," uviedli ministri obrany.

Dodali pritom, že dodanie tankov sa zrealizuje „v priebehu nadchádzajúcich mesiacov" a bude zahŕňať logistickú podporu a výcvik.Zdroj: SITA.sk - Nemecko, Dánsko a Holandsko dodajú Ukrajine v nadchádzajúcich mesiacoch najmenej sto starších tankov Leopard 1 © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Osobitný príspevok od budúceho roka skončí, parlament odobril aj ďalšie zmeny systému pomoci v hmotnej núdzi
<< predchádzajúci článok
Reálne mzdy v Nemecku sa minulý rok znížili o viac než štyri percentá, klesli už tretí rok v rade