Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2024

Nemecko dodalo Ukrajine ďalšie bojové vozidlá, muníciu aj systémy protivzdušnej obranyNemecko Ukrajine v priebehu uplynulého týždňa dodalo ďalší veľký balík zbraní, vrátane systémov protivzdušnej obrany, tankov a bojových vozidiel pechoty. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ...Zdieľať
14.6.2024 (SITA.sk) - Nemecko Ukrajine v priebehu uplynulého týždňa dodalo ďalší veľký balík zbraní, vrátane systémov protivzdušnej obrany, tankov a bojových vozidiel pechoty. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje internetovú stránku nemeckej vlády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Súčasťou najnovšej dodávky zbraní z Nemecka je dvadsať bojových vozidiel pechoty Marder vrátane náhradných dielcov a desať bojových tankov Leopard 1A5, ktoré Berlín Kyjevu dodal v spolupráci s Dánskom.

Okrem toho Ukrajina od Nemecka dostala aj systém protivzdušnej obrany IRIS-T SLM a systém protivzdušnej ochrany konvojov IRIS-T SLS, tri raketomety HIMARS, 21-tisíc kusov delostreleckej munície kalibru 155 milimetrov a ďalšiu techniku.Zdroj: SITA.sk - Nemecko dodalo Ukrajine ďalšie bojové vozidlá, muníciu aj systémy protivzdušnej obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Top foto dňa (14. jún 2024): Rozlúčka Zuzany Čaputovej, DOD v Slovenskom národnom archíve aj „Slovenské ženy v národnom hnutí“
<< predchádzajúci článok
Traktorista strhol elektrické káble, tridsať domácností pri Kežmarku ostalo bez energie