Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. augusta 2009

Nemecko možno predá Opel spoločnosti RHJ InternationalNemecká vláda možno prehodnotí svoj odmietavý postoj k finančnej spoločnosti RHJ International, ktorá sa usiluje o prevzatie automobilky Opel. Berlín môže byť ochotný prijať ponuku RHJ, pokiaľ sa ...Zdieľať
FRANKFURT 26. augusta (WEBNOVINY) - Nemecká vláda možno prehodnotí svoj odmietavý postoj k finančnej spoločnosti RHJ International, ktorá sa usiluje o prevzatie automobilky Opel. Berlín môže byť ochotný prijať ponuku RHJ, pokiaľ sa spoločnosť so sídlom v Bruseli spojí s medzinárodným partnerom z prostredia automobilového priemyslu, informoval v stredu nemecký denník Bild. Zdroj informácií denník neuviedol. Nemecké ministerstvo hospodárstva tvrdenia denníka nekomentovalo.


V súťaži o prevzatie automobilky Opel, ktorá je dcérou amerického koncernu General Motors, zatiaľ nemecká vláda uprednostňovala kanadského výrobcu automobilových súčiastok Magna. Rozhovory o predaji Opla prebiehajú už niekoľko mesiacov. Budúcnosť automobilky je v Nemecku pred septembrovými parlamentnými voľbami politickou citlivou otázkou vzhľadom na štátnu pomoc, ktorú bude požadovať prípadný nový majiteľ. Rada riaditeľov General Motors v piatok odložila rozhodnutie o predaji kontrolného podielu v spoločnosti jednému z dvoch záujemcov. Agentúra Reuters v pondelok citovala zdroj blízky General Motors, podľa ktorého koncern uvažuje aj o alternatíve, že si Opel ponechá vo svojom vlastníctve.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
TRENČÍN: Samosprávny kraj otvoril nové sídlo za takmer 15 miliónov €
<< predchádzajúci článok
Rezorty Ficovej vlády zlyhávajú, tvrdí Dzurinda