Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. decembra 2010

Nemecko poprelo, že Merkelová pohrozila odchodom z eurozónyNemecko v sobotu poprelo správu britského denníka, že kancelárka Angela Merkelová počas summitu EÚ na konci októbra varovala, že Berlín môže ...Zdieľať
bez nazvu Nemecká kancelárka Angela MerkelováFoto: SITA/AP BERLÍN 5. decembra (WEBNOVINY, Reuters) - Nemecko v sobotu poprelo správu britského denníka, že kancelárka Angela Merkelová počas summitu EÚ na konci októbra varovala, že Berlín môže opustiť eurozónu. Britský denník The Gaurdian s odvolaním sa na zdroj mimo vlády uviedol, že Merkelová sa tak vyjadrila po spore s gréckym premiérom George Papandreoum, ktorý podľa denníka obvinil Merkelovú z „nedemokratických“ návrhov. „Ak je toto druh klubu, ktorého sa euro stáva súčasťou, možno by ho malo Nemecko opustiť,“ citoval denník Merkelovú.

Hovorca nemeckej vlády Steffen Seibert povedal, že správa britského denníka nie je pravdivá a nemecká kancelárka nič podobné nepovedala. „Na príbehu nie je nič pravdivé. Kancelárka nikdy nič podobné nepovedala. Nemecká vláda je plne zaviazaná euru,“ povedal Seibert. Nemecký minister zahraničných vecí Guido Westerwelle pre denník Berliner Zeitung uviedol, že prosperita najväčšej európskej ekonomiky je spojená s eurom. „Je v záujme Nemecka, aby bolo euro stabilné a Európa prosperovala,“ povedal Westerwelle.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šimončič: Slovensko nie je pripravené na čínske investície
<< predchádzajúci článok
Vreckárov na Vianočných trhoch polícii zatiaľ nehlásili