Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. augusta 2018

Nemecko zdvojnásobí príspevok na úrad OSN pre palestínskych utečencovIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Tel Aviv 8. augusta (TASR) - Nemecká vláda poskytne dodatočných 8,4 milióna eur Úradu OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe (UNRWA), ktorý zápasí s nedostatkom peňazí v dôsledku rozhodnutia amerického prezidenta Donalda Trumpa obmedziť príspevky zo strany Spojených štátov. Tlačová agentúra DPA o tom informovala v stredu s odvolaním sa na vyhlásenie kancelárie UNRWA v Rámalláhu na západnom brehu Jordánu.


Dodatočný príspevok Nemecka znamená, že celkove poskytne táto krajina v roku 2018 na pomoc Palestínčanom až 16 miliónov eur, teda približne dvojnásobok oproti pôvodnej sume. Podľa zverejneného vyhlásenia budú tieto peniaze použité na potravinové dávky pre obyvateľov okupovaných palestínskych území.

Trump začiatkom tohto roka oznámil, že jeho vláda nevyplatí viac ako polovicu prisľúbenej tranže pre UNRWA. Washington tak poskytol úradu niečo vyše 60 miliónov dolárov, zatiaľ čo vyplatenie zvyšku malo podliehať "ďalšiemu zvažovaniu". Pre UNRWA, ktorý poskytuje pomoc Palestínčanom žijúcim v Jordánsku, Libanone, Sýrii, Predjordánsku a pásme Gazy, boli pritom Spojené štáty doteraz hlavným darcom.

Američania požadujú od Palestínčanov pripravenosť na mierové rokovania s Izraelom, po spornom preložení amerického veľvyslanectva v Izraeli do Jeruzalema však palestínska samospráva už nepovažuje Spojené štáty za nestranného sprostredkovateľa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pompeo a Šukrí diskutovali aj o americkej vojenskej pomoci Egyptu
<< predchádzajúci článok
Rakety vystrelené z pásma Gazy zranili v Izraeli deväť ľudí

Nemecko zdvojnásobí príspevok na úrad OSN pre palestínskych utečencov - diskusné fórum čitateľov