Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. novembra 2021

Nemecký klub RB Lipsko hlási ďalších ľudí nakazených koronavírusom, v karanténe má deväť svojich členovNemecký futbalový klub RB Lipsko hlási ďalší poltucet osôb s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19. Po návrate domov zo stredajšieho súboja Ligy majstrov v belgických Bruggách koronavírus ...Zdieľať
belgium_soccer_champions_league_74967 24d61e58fddf435696e27cca85821da7 676x451 27.11.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecký futbalový klub RB Lipsko hlási ďalší poltucet osôb s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.


Po návrate domov zo stredajšieho súboja Ligy majstrov v belgických Bruggách koronavírus potvrdili aj u obrancu Williho Orbana, útočníkov Yussufa Poulsena, Huga Novou, trénera brankárov Frederika Gösslinga.

Otestovali až 61 ľudí


Diagnostikovali ho aj u obrancu Mohameda Simakana a ďalšieho člena realizačného tímu, táto dvojica však počas týždňa necestovala do Belgicka.

Už skôr COVID-19 odhalili u trénera Jesseho Marcha, gólmana Pétera Gulácsiho a nešpecifikovaného člena realizačného tímu, toto trio nemohlo cestovať do Brúgg. Všetky nakazené osoby sa nachádzajú v karanténe.

Klub zo Saska otestoval vo štvrtok až 61 svojich členov, po vzniku ohniska nákazy je denne v kontakte s príslušnými úradmi. Vedenie RB Lipsko doplnilo, že v testovaní bude pokračovať podľa plánu.

Klub už skôr informoval, že všetci jeho členovia sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 alebo toto ochorenie prekonali.

Tribúny sú bez divákov


Práve nemecký spolkový štát Sasko je v krajine jeden z najhorších v počte nakazených osôb a proces očkovania proti koronavírusu tam postupuje najpomalšie z celého Nemecka.

Úrady na to zareagovali zákazom účasti fanúšikov na tribúnach. Lipsko už v nedeľu čaká domáci bundesligový duel proti Leverkusenu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecký klub RB Lipsko hlási ďalších ľudí nakazených koronavírusom, v karanténe má deväť svojich členov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Talianske úrady sa zaoberajú účtovníctvom Juventusu, medzi vyšetrovanými má byť aj Pavel Nedvěd
<< predchádzajúci článok
Tomáš Jurčo strelil v KHL svoj prvý gól, Barysu však jeho zásah na úspech nestačil

Nemecký klub RB Lipsko hlási ďalších ľudí nakazených koronavírusom, v karanténe má deväť svojich členov - diskusné fórum čitateľov