Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. januára 2020

Nemecký minister financií verí v dosiahnutie dohody o voľnom obchode medzi USA a EÚNemecký minister financií Olaf Scholz nie je pesimista, pokiaľ ide o hrozbu amerických ciel voči automobilovému priemyslu Európskej únie. Dohoda o voľnom obchode je podľa jeho presvedčenia ...Zdieľať
germany_parliament_budget_90719 467fe3c4b51c40d08616fe12ebd27164 676x475 24.1.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecký minister financií Olaf Scholz nie je pesimista, pokiaľ ide o hrozbu amerických ciel voči automobilovému priemyslu Európskej únie. Dohoda o voľnom obchode je podľa jeho presvedčenia možná.


Šéf rezortu financií Nemecka sa pre americkú televíznu stanicu CNBC vyjadril, že verí v dosiahnutie dohody o voľnom obchode so Spojenými štátmi americkými.

"Myslím si, že vieme, že je nutné o obchode diskutovať," uviedol Scholz. Dodal, že ľudia "môžu veriť", že návrhy, ktoré EÚ v súčasnosti predložila, povedú k zmluve.

"Koniec-koncov vieme, že obchod je najúspešnejší, ak neexistuje príliš veľa bariér," poznamenal nemecký minister financií.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecký minister financií verí v dosiahnutie dohody o voľnom obchode medzi USA a EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bulharsko vyhostí dvoch ruských diplomatov, ktorí vykonávali špionáž pre Moskvu
<< predchádzajúci článok
Hasiči zasahujú pri nehode kamióna a osobného auta, diaľnica D1 je neprejazdná (foto)

Nemecký minister financií verí v dosiahnutie dohody o voľnom obchode medzi USA a EÚ - diskusné fórum čitateľov