Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. novembra 2023

Nemecký minister práce Heil chce zamestnávať ukrajinských utečencov so základnými znalosťami nemčinyNemecký minister práce a sociálnych vecí Hubertus Heil je presvedčený, že zamestnávatelia v jeho krajine by do práce mali prijímať aj tých ukrajinských utečencov, ktorí ...Zdieľať
germany_france_46786 676x451 18.11.2023 (SITA.sk) - Nemecký minister práce a sociálnych vecí Hubertus Heil je presvedčený, že zamestnávatelia v jeho krajine by do práce mali prijímať aj tých ukrajinských utečencov, ktorí sa ešte nestihli naučiť nemecký jazyk na správnej úrovni, ale majú jeho základné znalosti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Heil tak chce pomôcť utečencom z Ukrajiny nájsť si prácu čo najskôr. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje z rozhovoru ministra pre denník Welt.

Heil verí, že Ukrajincom sa podarí dostatočne naučiť jazyk nielen v školách, ale aj priamo v práci. Konštatoval pritom, že 100-tisíc Ukrajincov v Nemecku už absolvovalo integračné jazykové kurzy ďalších 100-tisíc tak urobí v blízkej budúcnosti.


Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu dostalo dočasnú ochranu v Nemecku viac ako milión obyvateľov Ukrajiny.


Zdroj: SITA.sk - Nemecký minister práce Heil chce zamestnávať ukrajinských utečencov so základnými znalosťami nemčiny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Všetkých 79 poslancov koalície podporí programové vyhlásenie vlády, tvrdí minister zahraničných vecí Blanár (video)
<< predchádzajúci článok
Regionálne projekty využili zo starých eurozdrojov viac ako 1,6 miliardy eur, vyplýva to z informácií o využívaní investičných fondov