24hod.sk    Zo zahraničia

23. januára 2022

Nemecký šéf námorníctva sa zastal Putina, za svoje neuvážené vyjadrenia odstúpil z funkcieŠéf nemeckého vojenského námorníctva v sobotu odstúpil zo svojej funkcie po kritike pre svoje výroky o Rusku a Ukrajine. Viceadmirál Kay-Achim Schoenbach v piatok počas návštevy Indie povedal, že ...Zdieľať
23.1.2022 (Webnoviny.sk) - Šéf nemeckého vojenského námorníctva v sobotu odstúpil zo svojej funkcie po kritike pre svoje výroky o Rusku a Ukrajine.


Viceadmirál Kay-Achim Schoenbach v piatok počas návštevy Indie povedal, že Ukrajina nikdy nezíska späť polostrov Krym, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014. Tiež dodal, že ruský prezident Vladimir Putin si zaslúži „rešpekt“.

Schoenbach podľa svojho vyhlásenia sám požiadal o odvolanie s tým, že chce zabrániť ďalším škodám, ktoré by mohli spôsobiť jeho „neuvážené vyjadrenia“.

Nemecká vláda zdôrazňuje, že v otázke ruskej vojenskej hrozby voči Ukrajine koná v zhode v spolupráci so spojencami v Severoatlantickej aliancii NATO. Zároveň Moskvu varuje, že za prípadný útok na Ukrajinu zaplatí vysokú cenu. Berlín na druhej stane odmieta dodávať Ukrajine zbrane s tým, že nechce prispievať k rozdúchavaniu napätia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecký šéf námorníctva sa zastal Putina, za svoje neuvážené vyjadrenia odstúpil z funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/nemecky-sef-namornictva-sa-zastal-putina-za-svoje-neuvazene-vyjadrenia-odstupil-z-funkcie-cl766515.html