Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. mája 2022

Neúspech pri Charkove predstavuje pre Rusko prehru, tvrdí britský generálNeschopnosť ruskej armády dobyť druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkov by sa mala považovať za prehru Ruska. Ako referuje spravodajský web BBC, tvrdí to generál Richard Barrons, niekdajší veliteľ ...Zdieľať
russia_ukraine_war_89329 71393399a8924d209c16716ab24e56ab 676x452 16.5.2022 (Webnoviny.sk) - Neschopnosť ruskej armády dobyť druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkov by sa mala považovať za prehru Ruska. Ako referuje spravodajský web BBC, tvrdí to generál Richard Barrons, niekdajší veliteľ strategického velenia Spojeného kráľovstva.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


„Bol to príliš veľký cieľ pre ruskú armádu. Rusko nemá počty, vôľu ani schopnosti na dobytie veľkých miest,“ vyhlásil Barrons.

„Keď (Rusi) uviazli na okraji mesta, stali sa ľahším terčom veľmi agresívneho a úspešného ukrajinského protiútoku. Pokus usadiť sa okolo Charkova sa stal oveľa menej dôležitým ako boj v Donbase,“ dodal.

Barrons podotkol, že neúspech Ruska pri Charkove neznamená úplné zlyhanie ruskej invázie a dodal, že Moskva sa teraz evidentne zameriava na postup na východe Ukrajiny.Zdroj: Webnoviny.sk - Neúspech pri Charkove predstavuje pre Rusko prehru, tvrdí britský generál © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Heger: Priznanie expolicajta Vorobjova je dôkazom toho, ako fungoval štátna moc pod vedením Fica
<< predchádzajúci článok
Slovenská filharmónia a dvaja českí umelci – dirigent Leoš Svárovský a mladý husľový virtuóz Milan Al-Ashhab