Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. novembra 2010

Nevinná guľovačka v Nemecku prerástla do masových výtržnostíPolícia vo východonemeckom Lipsku musela v pondelok večer zasahovať proti niekoľkým stovkám agresívnych výtržníkov, ktorých vyčíňanie v uliciach mesta sa začalo obyčajnou ...Zdieľať
zima Ilustračné foto SITA, APBERLÍN 30. novembra (WEBNOVINY) - Polícia vo východonemeckom Lipsku musela v pondelok večer zasahovať proti niekoľkým stovkám agresívnych výtržníkov, ktorých vyčíňanie v uliciach mesta sa začalo obyčajnou guľovačkou. Podľa vyhlásenia tamojšej polície snehovej nádielke neodolala skupina 40 mladých ľudí, ktorí sa začali guľovať. Počet účastníkov však začal rýchlo narastať, pričom sa nevinná zábava zvrhla na pouličné násilie. Približne 500-členný dav útočil nielen snehovými guľami, ale aj delobuchmi, fľašami a kameňmi. Terčom boli prevažne zasahujúci policajti, z ktorých dvaja utrpeli zranenia. Ďalším zraneným je vodič okoloidúceho auta, ktorému výtržníci rozbili čelné sklo fľašou od piva.

Podobné "guľovačky" sa v mestskej časti Connewitz stali každoročnou tradíciou. Posledný prípad, keď zábava miestnej mládeže prerástla do ničenia okolostojacich vozidiel a budov, zaznamenali v januári tohto roka.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Komunálne voľby 2010: Niektorým kandidátom stačila na spočítanie hlasov jedna ruka
<< predchádzajúci článok
Autobusovú nehodu v Maroku neprežilo najmenej 24 ľudí