Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. februára 2013

New York stojí v pozore, valí sa historicky silná búrkaSeverovýchod Spojených štátov zasiahne v piatok rozsiahla zimná búrka, ktorá podľa meteorológov prinesie husté sneženie, prudký vietor a mrazivé teploty. Búrková oblasť sa bude ...Zdieľať
burka and usa NEW YORK 8. februára (WEBNOVINY) - Severovýchod Spojených štátov zasiahne v piatok rozsiahla zimná búrka, ktorá podľa meteorológov prinesie husté sneženie, prudký vietor a mrazivé teploty.


Búrková oblasť sa bude rozprestierať od štátu New York po Maine a najväčšia intenzita sa dá očakávať v noci na sobotu.

"Dva systémy z polárneho a subtropického prúdenia vytvoria veľkú a potenciálne historicky silnú búrku," uvádza vo vyhlásení Národná meteorologická služba (NWS). Búrka sa nevyhne mestám Boston a New York, kde má napadnúť 30 až 60 centimetrov snehu. Vietor môže v nárazoch dosahovať silu hurikánu.

Starosta New Yorku Michael Bloomberg občanov vyzval, aby sa pripravili na "najhoršie". " Pre možné výpadky elektriny a problémy v doprave sme Newyorčanom odporučili, aby si zaobstarali zásoby vrátane liekov," povedal a dodal, že trajekty na Staten Island premávať len obmedzene.

Bostonský starosta Thomas Menino nariadil na piatok uzavretie všetkých škôl a vydal zákaz parkovania v centre mesta. Úrady budú pracovať len s obmedzeniami. "Bude to veľmi silná búrka. Bezpečnosť je našou prioritou," vyhlásil. V oblasti už zrušili asi 900 letov a ďalšie tisíce sú ohrozené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mená kandidátov na šéfa ÚPN musia byť posvätené Smerom
<< predchádzajúci článok
Vysilených turistov ratovali pred tmou záchranári

New York stojí v pozore, valí sa historicky silná búrka - diskusné fórum čitateľov