Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. novembra 2006

Newyorčania chcú na čelo štátu radšej Hillary ako GiulianihoPodľa prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila Univerzita Quinnipiac, si väčšina Newyorčanov myslí, že senátorka a bývalá prvá dáma USA Hillary Clintonová by bola lepšia prezidentka ako ich ...Zdieľať

NEW YORK 16. novembra (WEBNOVINY) - Podľa prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila Univerzita Quinnipiac, si väčšina Newyorčanov myslí, že senátorka a bývalá prvá dáma USA Hillary Clintonová by bola lepšia prezidentka ako ich bývalý starosta Rudolph Giuliani.

Republikán Giuliani už založil výbor, ktorý má preskúmať jeho kandidatúru na post prezidenta v roku 2008. Objavujú sa však špekulácie, že kandidovať bude aj Clintonová, ktorú 7. novembra znovuzvolili do Senátu za New York.

Z prieskumu vyplynulo, že 33 percent opýtaných si myslí, že Giuliani by bol "zlým prezidentom", 24 percent ho označilo za "mierne uspokojivého" a 27 percent ho označilo za "dobrého" a 14 percent za "skvelého" prezidenta.

Manželku bývalého prezidenta Billa Clintona označilo za "skvelú" budúcu prezidentku 28 percent a za "dobrú" 36 percent opýtaných. Trinástim percentám opýtaných sa zdá, že by Hillary bola "zlá" hlava štátu a 17 percent ju označilo za "mierne uspokojivú" potenciálnu prezidentku.

Respondenti sú spokojní s prácou súčasného starostu New Yorku miliardára Michaela Bloomberga. V prieskume mu vyjadrilo podporu 72 percent opýtaných. 58 percent opýtaných si myslí, že v prezidentských voľbách v roku 2008 kandidovať nebude, a iba 35 percent respondentov sa vyjadrilo, že ak by kandidoval, volili by ho.

Prieskum sa konal v dňoch 8.-12. novembra na vzorke 1314 respondentov.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelský premiér Ehud Olmert ukončil návštevu USA
<< predchádzajúci článok
Riceová vyzýva APEC na výmenu informácií o vtáčej chrípke