Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. januára 2012

Nezamestnanosť na Slovensku bola v novembri vyššia ako v EÚNezamestnanosť na Slovensku, v eurozóne a v Európskej únii zostala v novembri nezmenená. Na Slovensku bola v sledovanom období rovnako ako minulý mesiac na úrovni 13,5 %. Sezónne upravená ...Zdieľať
nezamestnanost BRATISLAVA 6. januára (WEBNOVINY) - Nezamestnanosť na Slovensku, v eurozóne a v Európskej únii zostala v novembri nezmenená.


Na Slovensku bola v sledovanom období rovnako ako minulý mesiac na úrovni 13,5 %. Sezónne upravená miera nezamestnanosti v eurozóne bola v novembri vo výške 10,3 % a za celú EÚ dosiahla hodnotu 9,8 %. V novembri 2010 bola miera nezamestnanosti v eurozóne 10 %, v rámci celej EÚ sa pred rokom pohybovala na úrovni 9,6 % a na Slovensku bola v novembri 2010 miera nezamestnanosti 14 %. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnil v piatok štatistický úrad EÚ Eurostat.

V rámci členských krajín EÚ, z ktorých boli údaje k dispozícii, bola v novembri najnižšia nezamestnanosť v Rakúsku (4,1 %), Luxembursku (4,7 %) a v Holandsku (4,8 %). Najvyššiu nezamestnanosť evidovali v Španielsku (22,8 %), v Grécku (18,8 % v septembri 2011) a v Litve (15,3 % v treťom kvartáli 2011).

Eurostat odhaduje, že v novembri bolo v EÚ bez zamestnania 23,674 mil. ľudí. Z tohto počtu bolo 16,372 mil. nezamestnaných v eurozóne. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom sa počet nezamestnaných zvýšil v EÚ o 55 tisíc a v eurozóne o 45 tisíc. V medziročnom porovnaní sa počet ľudí bez práce v EÚ zvýšil o 723 tis. a v eurozóne o 587 tis.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci čoraz viac uprednostňujú pitie piva doma
<< predchádzajúci článok
Mesto Stropkov si obhájilo svoj rating

Nezamestnanosť na Slovensku bola v novembri vyššia ako v EÚ - diskusné fórum čitateľov