Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. septembra 2010

Nezávislosť generálneho prokurátora sa zmenšíRada prokurátorov Slovenskej republiky vyslovila znepokojenie nad zámermi vyplývajúcimi z programového vyhlásenia vlády v časti dotýkajúcej sa ...Zdieľať
trnka Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - Rada prokurátorov Slovenskej republiky vyslovila znepokojenie nad zámermi vyplývajúcimi z programového vyhlásenia vlády v časti dotýkajúcej sa činnosti prokuratúry.

Svoje znepokojenie vyslovila rada na zasadnutí 16. septembra, pričom vláda tento dokument schválila už 28. júla a Národná rada SR ho schválila koaličnou väčšinou 10. augusta.

"Ekonomickú samostatnosť prokuratúry považujeme za jeden z ústavných predpokladov samostatného postavenia prokuratúry, a preto jej ekonomické podriadenie pod Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky považujeme za prvý krok podriadenia prokuratúry pod výkonnú moc," uvádza sa v stanovisku rady prokurátorov.

Tento názor podľa rady potvrdzujú i ďalšie zamýšľané kroky – "úmysel zasahovať do kreovania a činnosti disciplinárnych a výberových komisií ako i zámer zaväzovať prokuratúru všeobecne záväznými stanoviskami ministra spravodlivosti Slovenskej republiky a tým oslabiť postavenie generálneho prokurátora Slovenskej republiky!"


Agentúre SITA poskytla stanovisko tlačová hovorkyňa generálneho prokurátora Svetlana Močková.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ikea chce rozšíriť svoj bratislavský obchodný dom
<< predchádzajúci článok
BAJAN: Obvinenia z predražovania sú nezmysel

Nezávislosť generálneho prokurátora sa zmenší - diskusné fórum čitateľov