Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. decembra 2020

Nezmyselné opatrenia a chaotické výnimky, živnostníci sú rozčarovaní z politikov a epidemiológovPo prijatí nových pandemických opatrení živnostníci dospeli k záveru, že epidemiológovia a virológovia riadia ekonomiku a politici riadia epidemiológov. Konštatovala to vo štvrtok vo svojom stanoviskuZdieľať
gettyimages 1214479358 676x451 18.12.2020  - Po prijatí nových pandemických opatrení živnostníci dospeli k záveru, že epidemiológovia a virológovia riadia ekonomiku a politici riadia epidemiológov. Konštatovala to vo štvrtok vo svojom stanovisku Slovenská živnostenská komora (SŽK).

 

 

Nezmyselné opatrenia a chaotické výnimkyDôvodom sú podľa komory najmä niektoré z nezmyselných opatrení a chaotických výnimiek, ako napríklad povolenie opravy bicyklov, no zároveň celkové uzatvorenie malých a stredných podnikov najmä s drobným tovarom.

Vláda už dlhodobo podľa SŽK z dôvodu šírenia vírusu COVID-19 obmedzuje gastronomický segment, ako aj malé či stredné podniky s drobným predajom, na ktoré je naviazaná aj ekonomika iných. Od soboty 19. decembra 2020 sa opäť sprísňujú opatrenia a všetko sa uzatvára.


"Práve dlhodobé obmedzovanie v gastronomickom priemysle a následne takmer úplne uzavretie ekonomiky má najväčší dopad na živnostníkov a malých podnikateľov," uviedla SŽK v stanovisku.

 

 

Vyzývajú na rýchlu pomoc


Živnostníci podľa komory vidia, že pomoc od štátu je dlhodobo nedostatočná. "SŽK preto vyzýva na opatrenia, ktoré budú mať zmierňujúci dopad na zlé ekonomické výsledky živnostníkov a malých podnikateľov, nakoľko veľké nákupné reťazce za celé obdobie COVID-19 neboli žiadnym spôsobom znevýhodnené a práve naopak, z krízy živnostníkov a malých podnikateľov ťažili," dodala SŽK.

Komora preto vyzýva na rýchlu pomoc v podobe plošných opatrení, a to helikoptérové peniaze, zníženie DPH na gastronomický priemysel na 10 %, úplne odpustenie, nie odloženie odvodov počas obdobia lockdownu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nezmyselné opatrenia a chaotické výnimky, živnostníci sú rozčarovaní z politikov a epidemiológov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vianoce bez stromčeka? To určite nie! Poradíme vám, ako vybrať najkrajšiu ozdobu Vianoc
<< predchádzajúci článok
Slováci si môžu vypočítať ako veľmi znečisťujú ovzdušie, ministerstvo spustilo kalkulačku