11. januára 2019

NHL: Boston s Halákom a Chárom prehral s Capitals, úradoval Ovečkin

Halák v bránke Bostonu, archívna snímka.

Halák v bránke Bostonu, archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 11. januára (TASR) - Hokejisti Bostonu v zostave so slovenským brankárom Jaroslavom Halákom a obrancom Zdenom Chárom prehrali v noci na piatok v zámorskej NHL s Washingtonom 2:4. Halák vykryl 18 striel, Chára strávil na ľade takmer 20 minút a na konto si pripísal mínusový bod. Dvomi gólmi sa na 14. triumfe Capitals nad Bruins za sebou podieľal ruský kanonier Alexander Ovečkin.

Hráči Tampy Bay Lightning so slovenským zadákom Erikom Černákom zdolali vďaka skvelej záverečnej desaťminútovke Carolinu 3:1 a ukončili päťzápasovú víťaznú sériu Hurricanes. Černák odohral vyše 19 minút a zaznamenal plusku, Brayden Point prispel k víťazstvu domácich dvomi gólmi a asistenciou. Montreal s Tomášom Tatarom prehral na ľade St. Louis 1:4. Slovenskému krídelníkovi pribudla do štatistík mínuska. Richard Pánik si v drese Arizony pripísal gól aj asistenciu, Arizona viedla v polovici tretej tretiny vo Vancouveri 3:2-

Výsledky:

Boston - Washington 2:4 /Halák vykryl v bránke domácich 18 striel/, Columbus - Nashville 4:3 pp, New Jersey - Toronto 3:4, New York Rangers - New York Islanders 3:4, Philadelphia - Dallas 2:4, Tampa Bay - Carolina 3:1, Minnesota - Winnipeg 3:2, St. Louis - Montreal 4:1, Edmonton - Florida 4:3 pp a sn, Vancouver - Arizona 2:2 v tretej tretine /za hostí Pánik 1+1/, Vegas - San Jose 2:3 v tretej tretine, Los Angeles - Ottawa 1:1 v druhej tretine

Barcelona na kolenách: V zápase Kráľovského pohára prehrala v Levante