13. apríla 2018

NHL: Boston vstúpil do play off víťazne, Chára zaznamenal asistenciu

Slovenský hráč Bostonu Bruins Zdeno Chára (vpravo) oslavuje gól so spoluhráčom Charliem McAvoyom. Foto: TASR/AP
New York 13. apríla (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins s kapitánom Zdenom Chárom vstúpili do play off NHL víťazne. Vo svojom úvodnom zápase vo štvrťfinále Východnej konferencie zdolali na domácom ľade Toronto Maple Leafs jednoznačne 5:1 a ujali sa vedenia v sérii hranej na štyri víťazstvá. Chára sa na triumfe podieľal jednou asistenciou.

Slovenský obranca asistoval v 3. tretine pri góle mladíka Seana Kuralyho na 4:1. Darilo sa najmä prvému útoku "medveďov", český krídelník David Pastrňák zaznamenal gól a dve asistencie, Brad Marchand mal bilanciu 1+1. Chára odohral v prvej obrannej dvojici Bruins 19:41 min, pripísal si aj jeden strelecký pokus a dve trestné minúty.