12. apríla 2019

NHL: Boston začal sériu 1. kola play off prehrou s Torontom

Hokejisti Bostonu Bruins s kapitánom Zdenom Chárom vstúpili do štvrťfinálovej série play off Východnej konferencie zámorskej NHL domácou prehrou 1:4 s Torontom Maple Leafs. ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
New York 12. apríla (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins s kapitánom Zdenom Chárom vstúpili do štvrťfinálovej série play off Východnej konferencie zámorskej NHL domácou prehrou 1:4 s Torontom Maple Leafs. Bruins sa ujali vedenia v 10. minúte presilovkovým presným zásahom Patricea Bergerona, obrat hostí režíroval dvojgólový Mitchell Marner. Obhajca titulu Washington Capitals si poradil s Carolinou 4:2. Základ víťazstva položil v prvej tretine, keď si vybudoval trojgólový náskok.

Calgary v prvom zápase štvrťfinálovej série Západnej konferencie zdolalo Colorado 4:0. Čistým kontom a asistenciou sa na triumfe "plameňov" podieľal brankár Mike Smith, dvakrát sa do streleckej listiny zapísal Matthew Tkachuk.